تاریخ انتشار: 1403/02/16 13:24
کد خبر: 1274566

ویسی: چه گفتم که جریمه‌ام کردند؟؛ فقط خواستم بازی‌ها رصد شود

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان به جریمه دو میلیاردی که سازمان لیگ برای او در نظر گرفته است، واکنش نشان داد.
ویسی: چه گفتم که جریمه‌ام کردند؟؛ فقط خواستم بازی‌ها رصد شود

عبدالله ویسی در نشست خبری پیش از بازی فولاد برابر تراکتور در هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر، اظهار داشت: صحبت‌های ما مربیان فوتبال به گوش شما اصحاب رسانه بسیار آشناست. مسائل فوتبالی تکراری است یعنی بازی‌ها روزهای حساسی را طی می‌کند. ما باید تمرکز بالایی داشته باشیم. این سه امتیازها بسیار حساس و مهم است و البته نباختن مهم‌تر. ما با این شعار بازی می‌کنیم که اول، دوم و سوم این سه امتیاز و بعد اگر نشد تک امتیاز را بگیریم که دوباره ما را در جدول نگه دارد و امیدوار به آینده باشیم.

وی در ادامه افزود: تیم فوتبال تراکتور گردن کلفت است و تراکتور همیشه تراکتور. ما اهمیت موضوع را می‌دانیم. با بچه‌ها صحبت کردیم و تمرکز خوبی برای این بازی داریم. امیدواریم با حضور تماشاگران‌مان که از آنها انتظار داریم، چون بازی‌های حساسی پیش رو داریم، به نتیجه موردنظر برسیم. کمک کردن فقط این نیست که روی سکو بنشینند و فریاد بزنند که فلان بازیکن را تعویض کنید! از تیم باید حمایت شود حتی اگر بازیکنی و من مربی اشتباه کنیم تا در آینده شاد و خوشحال باشیم. البته دیگر باید برای ماندن دو تیم استان در لیگ خوشحال باشیم.

«فولاد یکی از سه تیم استان خوزستان است که احتمال می‌رود به لیگ دسته اول فوتبال سقوط کند. آیا نگران نیستید که به نفع یکی از تیم‌ها سوت‌های مشکوک می‌زنند یا گل‌های مشکوکی به ثمر می‌رسانند؟»، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در پاسخ به این سؤال تصریح کرد: من آن روز حرفی زدم که به بعضی از رفقایم برخورد و شنیدم که کمیته انضباطی مرا 200 میلیون تومان (مبلغ دو میلیارد تومان درست است) جریمه کرد. من گفتم شما بازی‌ها را رصد کنید. خب اصلاً رصد نکنید و 100 میلیون دیگر مرا جریمه کنید. مگر چه گفتم که مرا جریمه کردید؟!

ویسی یادآور شد: در همین بازی فولاد - تراکتور و دیگر بازی‌ها کمیته اخلاق و کمیته ضددوپینگ سر بازی‌ها حاضر شوند. هر کاری کنید بازی‌های باقیمانده لیگ حساس است. این حرف را گواردیولا، مورینیو و آنچلوتی هم می‌گویند. من هنوز به کمیته انضباطی نرفتم، اما حکم مرا صادر کردند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا صدور حکم کمیته انضباطی بدون حضورش در این مرجع قضایی مشکوک نیست، گفت: چه بگویم؟ دیگر نمی‌دانم!

سرمربی فولاد خطاب به خبرنگاری که دلیل جریمه دو میلیارد تومانی ویسی را خوش نیامدن حرف‌های وی به مذاق بعضی مربیان می‌دانست، تصریح کرد: خب چرا؟‌ می‌گویند وقتی چوب را بردارید، دزد فرار می‌کند. خود من  سال گذشته در همین ایام با آقای ربیعی تماس گرفتم و بابت برد مقابل مس کرمان به او تبریک گفتم. گفتم مرسی که جوانمردانه بازی کردید.

وی ادامه داد:  امسال هم به موقع تماس می‌گیرم و از او تشکر می‌کنم که جوانمردانه بازی کرده است. چرا باید حرف‌های من باعث ناراحتی برخی مربیان شود؟! مگر گفتم آنها از من دزدی کردند؟ من گفتم رصد کنید. باز هم می‌گویم رصد کنید.

ویسی راجع به اینکه آیا نگرانی بابت عملکرد داوران در هفته‌های پایانی لیگ ندارد، اظهار داشت: وقتی یک تیم در مسیر قهرمانی یا سقوط قرار دارد، بابت همه چیز نگران می‌شود. آن تیم بابت راه رفتن خودش هم نگران می‌شود. من اینقدر استرس دارم که خودم، بازیکنانم، شما اصحاب رسانه و مردم خوزستان ممکن است به هر چیزی شک کنیم. این دلیل نمی‌شود که شک ما تبدیل به یقین شود. باید شک و یک چیزی را درست کرد. اینکه باز هم من حرف بزنم، اتفاقات ناگوار برای تیم من بیفتد و تمرکز تیم به‌هم بریزد، درست نیست. دیگر حرف نزنم؟ می‌خواهید 10 میلیارد جریمه‌ام کنید؟

وی افزود: اما آیا این موارد عدالت است؟ ما در کشور جمهوری اسلامی ایران که کشور عدالت است، زندگی می‌کنیم. آیا این عدالت است که صحبت‌هایم بدون اینکه بررسی شود، جریمه دو میلیارد تومانی داشته باشد؟ من فقط گفتم بازی‌ها را رصد کنید. به کسی توهین یا اعتراضی نکردم و نه اصلاً اسمی آوردم.

«با وجود حل مشکل گلزنی در بازی قبلی، چرا تیم شما نتوانست گل زده‌اش را حفظ کند؟»، سرمربی فولاد در پاسخ به این پرسش تصریح کرد: اعتقاد من این است که تیم فولاد برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا بسته شده است. به عقایدی که آقای منصوریان در ابتدای فصل داشت، بسیار احترام می‌گذارم و بازیکنان ما بسیار شایسته و لایق هستند، اما از اول فصل اتفاقاتی افتاد که تیم به بحران رفت و بیرون آمدن از این شرایط برای تیم خیلی سخت شد.

ویسی خاطر نشان کرد: وقتی شما پدر خانواده هستید و دائم حرف بد و بیراه بشنوید و شما را قبول نداشته باشند، بچه‌های‌تان تحت تأثیر قرار می‌گیرند؟! بچه‌های تیم فولاد تحت تأثیر یکسری مسائل قرار گرفتند و بیرون رفتن‌شان از بحران خیلی سخت و مشکل بود. بله ما گل نمی‌زدیم و گل‌های بدی دریافت می‌کردیم. این کاری به نفرات نداشت، روح و روان تیم خراب بود. به همین خاطر یک دکتر روانشناس آوردیم که در این مسائل به ما کمک می‌کند. او سفت و سخت کار می‌کند. از صبح با ماست تا شب که تمرینات تعطیل می‌شود و قصد داریم به خانه‌های‌مان برویم.

وی در مورد زمان آغاز به کار روانشناس مذکور در فولاد، گفت: از چند روز پیش یعنی قبل از بازی با آلومینیوم کار خودش را در این باشگاه شروع کرد. واقعاً این روانشناس مشغول زحمت کشیدن است و بچه‌ها به او ایمان دارند. فوتبالیست‌هایی که کمی شیطان هستند و شاید چنین مسائلی را قبول نکنند، به خوبی روانشناس تیم را پذیرفتند. مشغول کار هستیم، تا ان‌شاءالله بتوانیم مردم خوزستان را خوشحال کنیم. البته مجدداً استرس وجود دارد. با اینکه در بازی با آلومینیوم اراک گل اول را ما زدیم، خوب بازی کردیم و می‌توانستیم گل دوم و سوم را به ثمر برسانیم، ولی متأسفانه با به‌هم خوردن تمرکز گل تساوی را دریافت کردیم. امیدواریم بدبیاری‌های تیم ما در بازی با تراکتور تمام شود.

«پیشکسوتان فوتبال خوزستان، فعالان مجازی و همه افراد مرتبط با فوتبال انتقادات را نسبت به وضعیت نمایندگان فوتبال استان خوزستان در لیگ برتر کنار گذاشتند. همه برای اتحاد هواداران و حضورشان در ورزشگاه فراخوان می‌د‌هند.»، سرمربی فولاد در واکنش به بیان این جمله توسط یکی از خبرنگاران، تصریح کرد: وقتی اتفاقی در استان خوزستان می‌افتد و قصد دارند بین ما اختلاف بیندازند، موضوع را قوم و قبیله‌ای می‌کنند. به هر حال اعصاب‌خرابی درست می‌کنند. وقتی ما مشکلی داریم یا یک پیروزی نصیب‌مان می‌شود، همه با هم هستیم. الان درک و اهمیت موضوع که مردم خوزستان باید متوجه آن باشند این است که فرقی میان شمال، جنوب، شرق و غرب خوزستان نیست. همه باید متحد شوند تا نفت آبادان، استقلال خوزستان و فولاد خوزستان در لیگ برتر بمانند. من هم اگر بازی نداشته باشم در بازی‌های صنعت نفت آبادان و استقلال خوزستان به ورزشگاه می‌روم و آنها را تشویق می‌کنم. همانطور که سال گذشته وقتی استقلال خوزستان در حال صعود به لیگ برتر بود به ورزشگاه رفتم و بازی آنها را از نزدیک تماشا کردم، حتی با خودم همراه بردم. امیدوارم اگر انتقادی هم هست آن را برای بعد از پایان فصل بگذارند. حتی اگر قصد بریدن سر افراد را دارید، آن را برای پایان فصل بگذارید. الان حمایت کنید تا حال مردم خوزستان خوب باشد.

ویسی در مورد غایبان فولاد در بازی مقابل تراکتور هم به خبرنگاران گفت: نجاریان به دلیل چهار اخطاره بودن در این بازی محروم است. بازیکن مصدوم هم نداریم.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/ren8y6

آخرین اخبار