تاریخ انتشار: 1402/07/25 04:16
کد خبر: 714543

قرارداد یحیی به یک شرط با پرسپولیس تمدید می‌شود!

با توجه به حواشی اخیر و مسائل به وجود آمده بعید به نظر می‌رسد قرارداد یحیی گل‌محمدی به این زودی تمدید شود.
قرارداد یحیی به یک شرط با پرسپولیس تمدید می‌شود!

اخبار درگوشی حکایت از آن دارد که جرقه اصلی اختلاف یحیی گل‌محمدی با رضا درویش بر سر تمدید قرارداد سرمربی پرسپولیس است. هر چند یحیی گل‌محمدی با تیزهوشی خاصی در این رابطه به خبرنگاران می گوید: من دنبال افزایش یا تمدید قرارداد نیستم. اگر بحث تمدید قرارداد باشد، نه من می‌توانم تصمیم بگیرم، نه مدیرعامل و نه هیئت‌مدیره، اگر قرار باشد کسی تصمیم بگیرد هواداران هستند. برای آن‌ها بازی می‌کنیم. تصمیم‌شان باشد، می‌مانم و نباشد می‌روم. این ذات مربیگری است. اینکه بخواهم با این کارها دنبال تمدید یا افزایش قرارداد یا پول باشم، صحبت‌هایی است که متاسفانه در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی، خودشان مطرح می‌کنند و چو می‌اندازند اما واقعا اینطور نیست.

شکی نیست یحیی گل‌محمدی با رضا درویش وارد چالش و اختلاف شده است هر چند خودش بگوید رفتن درویش چه فایده‌ای دارد؟

در این چند سال یحیی گل‌محمدی با مهدی رسول پناه و رضا درویش دچار مشکلات بیشتری شده است اما با جعفر سمیعی و مجید صدری کمتر به اختلاف خورد. چرا؟

گل‌محمدی از میانه‌های لیگ نوزدهم به پرسپولیس آمد و با اینکه در آن زمان، باشگاه با چالش‌های فراوانی دست و پنجه نرم می‌کرد اما توانست قهرمانی مهمی را کسب کند. در آن سال، پرسپولیس با اختلاف امتیاز قابل توجهی به قهرمانی رسید. چند ماه بعد از آن، یحیی توانست تیمش را به فینال لیگ قهرمانان آسیا برساند اما...

مهدی رسول پناه برای تمدید یا افزایش مبلغ قرارداد یحیی گل‌محمدی با این مربی به توافق نرسید تا جرقه اختلافات زده شده و منجر به جدایی مدیرعامل وقت باشگاه از پرسپولیس شود.

جعفر سمیعی اما قرارداد یحیی گل‌محمدی را برای لیگ‌های بیستم و بیست و یکم امضا کرد و مجید صدری هم هر آنچه سرمربی خواست انجام داد. صدری قرارداد یحیی گل‌محمدی را تا پایان لیگ بیست و سوم تمدید و از لحاظ مالی هم افزایش داد اما نتوانست وزارت ورزش را برای ادامه همکاری خود راضی کند و کنار رفت. با این وجود یحیی گل‌محمدی هرگز با جعفر سمیعی به اختلاف و مشکل خاصی برنخورد و مجید صدری هم ارتباط نسبتا خوب و مطلوبی با یحیی گل‌محمدی داشت.

رضا درویش اما به رغم حفظ ظاهر و سیاست ورزی با سرمربی خود دچار مشکلات اساسی شده که به نظر نمی رسد به این راحتی قابل حل باشد. یحیی گل‌محمدی خیلی دوست دارد در پرسپولیس بماند اما از باشگاه خبر می رسد این موضوع منوط به تکرار عنوان قهرمانی است. به عبارت بهتر قرارداد یحیی گل‌محمدی با پرسپولیس به رغم فشارهای موجود روی رضا درویش تمدید نخواهد شد مگر آن که او بتواند برای چهارمین مرتبه به عنوان سرمربی جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر ببرد.

یحیی که خودش تجربه تلخی از لیگ بیست و یکم و ناکامی در تکرار عنوان قهرمانی پرسپولیس (در لیگ بیستم) دارد، به خوبی می داند ممکن است این بار هم در دستیابی به این هدف بزرگ ناکام باشد بنابراین خواسته اصلی اش ولو آن که بر زبان نیاورد، تمدید قرارداد است.

پیش بینی می شود این کشمکش تا زمانی که رضا درویش زیر بار تمدید قرارداد نرود ادامه پیدا کند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/vqzwk6

آخرین اخبار