تاریخ انتشار: 1402/11/13 16:01
کد خبر: 1266844

استقلال دوباره به سراغ این هافبک خارجی می‌رود/ الهلال هم رقیب آبی‌های ایران است

استقلال برای جذب بازیکن تیم ملی ازبکستان همچنان به صورت جدی تلاش می‌کند.
استقلال دوباره به سراغ این هافبک خارجی می‌رود/ الهلال هم رقیب آبی‌های ایران است

جواد نکونام از تابستان امسال که به عنوان سرمربی استقلال برگزیده شد، به دنبال فراهم کردن شرایطی بود تا زمینه برای حضور جلال الدین ماشاریپوف هافبک ملی پوش ازبکستانی در جمع آبی‌پوشان فراهم شود اما این اتفاق در مهلت نقل و انتقالات تابستانی رخ نداد. وقتی لیگ بیست و سوم شروع شد و جلال الدین به استقلال نیامد، خیلی‌ها تصور می‌کردند پرونده او برای همیشه بسته شده ولی سرمربی آبی‌ها همچنان قضیه را دنبال کرد و به نظر می‌رسد حالا اتفاقات دیگری در شرف وقوع است.

پیشنهاد دوباره

باشگاه استقلال تا اینجای کار از مهلت نقل و انتقالات زمستانی نتوانسته بابت جذب بازیکنان مد نظرش استفاده کند و فقط رافائل سیلوا را برگردانده است به همین خاطر جواد نکونام سخت در تلاش است تا پیش از پایان این فرصت قدرت تیم خود را با استفاده از جذب بازیکنان جدید افزایش بدهد. خبرهای رسیده حکایت از آن دارد که نکونام همچنان به دنبال فراهم کردن شرایطی است تا جلال الدین ماشاریپوف ازبکستانی به تهران بیاید و آبی‌پوش شود. بازیکنی که هم اکنون در معیت تیم ملی ازبکستان در جام ملت‌های ۲۰۲۳ حضور دارد و اتفاقاً از این مسابقات به عنوان یک سکوی پرتاب یاد می‌کند.

هدفی به نام اروپا

بازیکن ازبکستانی مد نظر استقلال برای آینده دوران فوتبال خودش هدف بزرگی را ترسیم کرده است او مشکلی با پیوستن به استقلال ندارد و حتی شنیده ایم که در قطر گفته جواد نکونام را به خوبی می شناسد و می داند که این تیم ایرانی در ایران چقدر طرفدار دارد اما مدعی شده که دلش می‌خواهد در قطر ۲۰۲۳ بدرخشد و پس از آن راهی تیم‌های اروپایی شود. در واقع بازی کردن در خارج از ازبکستان هدف اصلی جلال الدین محسوب می‌شود ولی اولویت اول در راستای این هدف برای او رسیدن به تیم‌های اروپایی است و اگر چنین موقعیتی برایش فراهم نشود، آنگاه قطعاً قضیه استقلال جدی‌تر خواهد شد. البته استقلالی‌ها هم اصلاً بیکار ننشسته‌اند و به خوبی می‌دانند اروپایی شدن ماشاریپوف کار آسانی نیست چون او الان 30 ساله شده و بعید است تیم های مطرح یا حتی درجه دو اروپا دنبال بازیکنی با این سن بیایند به همین خاطر همچنان در تلاش هستند تا او را به تهران بکشانند.

رقیبی به نام الهلال

از قرار معلوم برای استقلالی شدن جلال الدین ماشاریپوف یک رقیب جدی وجود دارد که از قضا این تیم هم آبی می‌پوشد. برخی سایت‌های عربی حوزه خلیج فارس حدوداً ۱۵ روز قبل مدعی شدند الهلال عربستان هم  بازیکن ازبکستانی را می‌خواهد و اگر پیشنهاد عربستانی‌ها همچنان سر جای خودش باشد، آنگاه دو تیم آبی‌پوش و پرافتخار آسیا بر سر یک مهره ازبکستانی با همدیگر نبرد خواهند کرد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/wkq7wd

آخرین اخبار