تاریخ انتشار: 1402/09/05 13:19
کد خبر: 1262021

رونمایی از تاکتیک جدید استقلال در اصفهان/ نکونام برگ جدید رو کرد

در بازی روز گذشته مقابل ذوب‌آهن، استقلالی‌ها بارها از راه دور اقدام به شوتزنی کردند.
رونمایی از تاکتیک جدید استقلال در اصفهان/ نکونام برگ جدید رو کرد

 استقلال در هفته یازدهم لیگ برتر در شرایطی که با یک گل از ذوب‌آهن پیش بود، اما نتوانست برتری خود را حفظ کند و در نهایت به تساوی یک بر یک رضایت داد.

یکی از اتفاقاتی که در سبک بازی استقلال مقابل ذوب‌آهن مشهود بود، علاقه بازیکنان این تیم به شوتزنی از فواصل دور بود؛ بازیکنان استقلال در بازی دیروز برای رسیدن به دروازه حریف جدا از تاکتیک‌های دیگری که داشتند، از شوت‌های ناگهانی و از راه دور نیز استفاده کردند.

در هر دو نیمه اول و دوم شاهد آن بودیم که بازیکنان استقلال با دیدن فضای لازم از پشت محوطه جریمه اقدام به شوتزنی می کردند؛ در نیمه اول نفراتی نظیر مهرداد محمدی، امید حامدی فر، آرش رضاوند و ... چند بار با شوت‌های خود دروازه حریف را تهدید کردند و توپ اکثرا جایی رفت که دروازه‌بان ذوب‌آهن حضور داشت.

تک گل استقلال هم روی همین شوت‌های از راه دور به ثمر رسید؛ جایی که مهاجمان در محوطه جریمه مدافعان حریف را عقب بردند و برای سهرابیان موقعیت شوتزنی ایجاد شد.

نکته قابل توجه به ثمر رسیدن گل استقلال روی همین شوت های از راه دور بود؛ در یک حرکت تمرین شده گوستاوو بلانکو در محوطه جریمه بازیکنان ذوب‌آهن را عقب نگه داشت و سایر نفراتی که به محوطه رفته بودند نیز همین وظیفه را اجرا کردند تا فضا برای شوتزنی سهرابیان فراهم شود و او با یک ضربه محکم و تماشایی گل اول بازی را بزند.

چنین اتفاقی را بارها در طول مسابقه مشاهده کردیم؛ از آنجایی که تیم ها جلوی استقلال ساختار دفاعی خود را محکم‌تر از بازی‌های قبل می‌چینند، جواد نکونام حالا از تاکتیک جدید تیمش که شوتزنی از راه دور است رونمایی کرد و احتمالا در بازی‌های بعدی نیز این مسئله تکرار شود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/xerx7l

آخرین اخبار