تاریخ انتشار: 1402/11/03 18:29
کد خبر: 1266371

قلعه‌نویی: واقعیت فوتبال زمانی است که داور سوت بازی را می‌زند

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: باید به مانند دیدار با امارات با قدرت و نهایت تفکر و آرامش بتوانیم به مراحل بالاتر راه پیدا کنیم.
قلعه‌نویی: واقعیت فوتبال زمانی است که داور سوت بازی را می‌زند

امیر قلعه‌نویی پس از برتری 2 بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل امارات در سومین بازی مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا، اظهار داشت: قبل از هر چیزی برای مصدومیت صادق محرمی ناراحت شدیم و امیدواریم مشکل خاصی نداشته باشد. باید تا فردا صبر کنیم و نتیجه تیم پزشکی را ببینیم. همانطور که مهدی طارمی گفت باید تشکر ویژه از حضور تماشاگران و رسانه‌ها داشته باشیم. هواداران در ایران و خارج از ایران انرژی مثبت فرستادند و جای تشکر دارد. برای چند روز گذشته خوشحالم چون همکاران و مربیان ما به همراه کارشناسان عزیز به من پیام‌هایی دادند و خوشحالم انسان‌های بزرگی در ایران هستند که هم راهنمایی کردند و هم با تماس گرفتن‌شان قوت قلب دادند. برای من موضوع بزرگی بود که کارشناسان ما که جزو بزرگان فوتبال ایران هستند نقطه‌نظرات‌شان را گفتند. البته اجازه بدهید اسم‌شان را نیاورم.

در بازی امروز دیگر خیلی بدشانس بودیم
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: امروز بازی خوبی بود و بازیکنان بازی خوبی انجام دادند و همه لذت بردند. به امارات تبریک می‌گویم، آنها فوتبال خوبی انجام دادند. در بازی امروز دیگر خیلی بدشانس بودیم و به خاطر پنج سانتیمتر گل علی قلی‌زاده آفساید گرفته شد. در مجموع، از فردا باید به فکر بازی بعدی باشیم. باید این مرحله را رها کنیم و به فکر مرحله حذفی باشیم. امیدواریم بازی‌های باکیفیت‌تری را به نسبت سه دیدار اخیر داشته باشیم.

باید با قدرت و نهایت تفکر و آرامش بتوانیم به مراحل بالاتر برسیم
قلعه‌نویی درباره اینکه در صورت صعود ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا احتمالاً باید با یکی از تیم‌های ژاپن، کره جنوبی یا عراق دیدار کنند، گفت: اجازه دهید به بازی آینده فکر کنیم چون به بازی‌های مرحله بعد فکر کنیم، ممکن است روی عملکردمان تأثیر داشته باشد. باید مثل دیدار با امارات با قدرت و نهایت تفکر و آرامش بتوانیم به مراحل بالاتر برسیم.

بازیکنان صبوری کردند و فدراسیون نیز تلاش زیادی انجام داد
وی خاطرنشان کرد: در تکمیل صحبت‌های طارمی باید بگویم یکی از مشکلات شاید خودمان باشیم. اگر بازیکنان با کیفیت و در شرایط خوبی باشند قدرت تیمی خوبی چه از نظر تاکتیکی و تکنیکی خواهیم داشت. مهم این است که مثل بازی با فلسطین و امارات بهترین عملکرد را داشته باشیم و مرحله به مرحله بالا برویم. تشکری باید از مهدی تاج و مسئولان فدراسیون فوتبال داشته باشیم که در یک ماه گذشته خیلی تلاش و یکسری از مشکلات را برطرف کردند. فدراسیون فوتبال در شرایط سخت اقتصادی و مشکلات بیرون از ایران از جمله تحریم‌ها، تحت فشار بود. بازیکنان صبوری کردند و فدراسیون نیز تلاش زیادی انجام داد. از شخص کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان تشکر می‌کنم که در این دو، سه هفته چندین بار تماس گرفت و کمک کرد تا آرامش درون تیم ما به وجود بیاید.

واقعیت فوتبال زمانی است که داور سوت بازی را می‌زند
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سؤال که چه برنامه‌ای برای تداوم نمایش خوب تیمش در مراحل بعدی دارد، گفت: در چند بخش باید پاسخ دهم، اولاً که بازیکنان را باید از نظر ذهنی آماده کنیم. در این تورنمنت‌ها حفظ شرایط بدنی بازیکنان مهم است تا آنها در مراحل بعدی بهترین شرایط را داشته باشند. بنابراین، مسئله ذهنی، ریکاوری و تمرینات مناسب مهم است تا تیم را آماده مسابقه کنیم. در این دو سه مقوله تقریباً خوب عمل کردیم و بقیه به کیفیت بازیکنان برمی‌گردد که آنها نیز تلاش خود را به نحو احسن انجام می‌دهند. در بحث مکمل‌ها که بدن‌ها را شاداب نگه دارد و چه برنامه‌ریزی‌های قبل از ورود به مسابقات، خوب عمل کردیم. ما دو گروه علمی گذاشتیم تا مطالعه کنند. ما اسم کشورها را نمی‌آوریم، ولی واقعیت فوتبال زمانی است که داور سوت بازی را می‌زند و بازیکنان باید بهترین عملکرد را داشته باشند. به خاطر دارم روزهایی که در آلمان بودم کریستوفر دام می‌گفت کارهایی که باید انجام می‌دادیم، انجام داده‌ایم و بقیه‌اش با بازیکن است. ما فقط لب خط هستیم. گروه فنی ما مطالعه علمی کردند و امروز جوابش را می‌گیریم.

در ایجاد موقعیت خوب کار کردیم و در بحث دفاع کمترین موقعیت را دادیم
قلعه‌نویی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر کیفیت خوب عملکرد مهاجمان تیم ملی به خصوص مهدی طارمی و سردار آزمون تصریح کرد: یادم هست سال 2007 به اجلاسی در هلسینکی رفتم. فیفا و یوفا پس از جام جهانی و جام ملت‌ها اجلاس می‌گذارد و تاکنون در سه اجلاس شرکت کرده‌ام. آنجا در بحث ساختارسازی تیم صحبت شد، آنالیز خط به خط تیم انجام گرفت و یکی از مدرسان فیفا حرف خوبی زد و گفت اگر می‌خواهید تیم‌تان را ارزیابی کنید دو موضوع خواهید داشت، نخست اینکه چقدر ایجاد موقعیت کردید، دوم چقدر اجازه دادید روی دروازه‌تان موقعیت داده شود. این دو اصل باعث می‌شود روی نقاط ضعف و قوت‌ تیم‌تان کار کنید. ما در این دو مقوله موفق بودیم و در ایجاد موقعیت خوب کار کردیم و در بحث دفاع کمترین موقعیت را دادیم. البته فرصت هفت هشت روزه داریم که تجزیه و تحلیل کنیم و سه بازی انجام شده را ارزیابی خواهیم کرد. یقیناً نقاط ضعفی داریم که باید برطرف شود. باز هم می‌گویم اگر بازیکنان کیفیت خودشان را داشته باشند، خیلی از مشکلات حل خواهد شد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/zb6dez

آخرین اخبار