یکی از علل درد سینه عفونت است. عفونت‌‌ها بوسیله قرمزی، تورم و درد مشخص می‌شوند و ممکن است باعث شوند نوک سینه چرک، خون یا ترشحات سبز، قرمز یا قهوه‌ای ترشح کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

بسیاری از زنان تا دردی در سینه خود حس میکنند آن را به سرطان سینه ارتباط داده و برای خود ایجاد نگرانی میکنند با این حال اکثر موارد درد اصلاً ارتباطی با این بیماری خطرناک ندارد. بنابراین لازم است بدانید که علل دیگری سبب صدمه دیدن سینه خواهد شد.


در واقع مشکلات آناتومیکی و ساختاری در سینه ها میتواند باعث ایجاد درد شود که در بیش تر موارد این دردها زودگذر هستند. که علل مختلفی می تواند سبب آن شود.


درد سینه به دلیل داشتن کیست سینه
این کیست یک نوع کیسه پر مایع بوده که داخل سینه تشکیل می گردد. زمانیکه غده سینه بطور چشمگیر افزایش سایز میدهد ( یکبار یا بیش تر) ایجاد درد میکند غالبا این کیست ها خوش خیم بوده و با لمس کردن قابل تشخیص اند، ولی در بعضی موارد احتیاج به انجام ماموگرافی یا سونوگرافی میباشد .


درد سینه به دلیل ورزش بیش از اندازه
ورزش درمان همه دردهاست مگر این که آن درد را بوجود بیاورد. فشار بی اندازه به قفسه سینه از طریق حرکت شنا در کلاس امادگی جسمانی و یا ورزش با یک لباس زیر تنگ میتواند قفسه سینه شما را بطور جدّی دردناک کند. دکتر راموس میگوید :عضلات مستقیما زیر بافت سینه قرار دارد، بدین ترتیب میتوانید اختلاف بین درد عضلانی سینه و درد سینه را متوجه شوید. بهترین علامت درد عضلانی در سینه این است که این نوع درد پس از چند روز استراحت از بین خواهد رفت.


درد سینه ناشی از لباس زیر 
طبق بررسی جدید انجام شده بر روی بیش از ۱۰۰۰۰ زن ۶۴ درصد زنان لباس زیری با سایز اشتباه می‌پوشند. و این می‌تواند موجب مشکلاتی بدتر از ظاهری نازیبا شود. در سوتین هایی با اندازه نامناسب، سوزش ناشی از پارچه، زخم و فشار ناشی از کشها همگی موارد شایعی هستند که موجب درد سینه می‌شوند. به جای اینکه ۱۲ ساعت یا بیشتر از اوقات روز را در یک کابوس غم انگیز بی پایان بمانید، ارزش آن را دارد که با پرداخت کمی پول بیشتر، چیزی که راحت و متناسب است، بپوشید.

 

درد سینه به دلیل قاعدگی و یا یائسگی
به طور کلی نوجوانان با آغاز چرخه قائدگی و یا قبل از آن دردهایی را در ناحیه سینه خود حس میکنند . بسیاری از زنان هم درد سینه را در طول بارداری و یا یائسگی خود به طور مجدد تجربه میکنند . باید گفت هر سه فاز گفته شده با تغییر غیرمنتظره در سطح هورمونی زنانه همراه است و درد سینه میتواند بدین دلیل باشد.

درد سینه ناشی از عفونت
مجراهای شیری مسدود شده، موهای در حال رشد (بله موهای روی سینه کاملا طبیعی است)، غدد عرق بسته شده و بیماری باکتریایی همگی می‌توانند موجب عفونت‌های موضعی در سینه شما شوند. عفونت‌‌ها بوسیله قرمزی، تورم و درد مشخص می‌شوند و ممکن است باعث شوند نوک سینه چرک، خون یا ترشحات سبز، قرمز یا قهوه‌ای ترشح کند. همچنین ممکن است دچار تب و ناراحتی شوید. اگر فکر می‌کنید که عفونت دارید، بلافاصله باید به دکتر مراجعه کنید تا به تعیین علت و ارائه یک درمان مناسب بپردازد.


درد سینه به علت سرطان

سرطان سینه یکی از ترسهای دائمی زنان است ولی این مسئله به دلایل زیر در انتهای فهرست قرار می گیرد: این دلیل برای درد سینه به ندرت رخ میدهد . سرطان سینه امکان دارد علائمی مانند توده ها، نشت یا تغییرات در نوک سینه را نشان دهد و اکثر علامت های آشکاری وجود ندارد. دکتر راموس میگوید:


اکثریت قریب به اتفاق زنان مبتلا به درد، سرطان سینه ندارند ولی این به این معنی نیست که نباید نگران آن باشید. برای رفع نگرانی شما سفارش می کنیم که با پزشک خود در خصوص تمامی عوامل خطرافرین، معاینه و بررسی منظم و مهم تر از همه شناخت بدن خود، صحبت کنید . وی میگوید :مهم ترین کارهایی که میتوانید برای سلامت سینه خود انجام دهید، پیگیری سیکل های زنانه و علایم و توجّه کردن به تغییرات در بدن است. درصورتی که هر چیز متفاوتی را مشاهده کردید صرف نظر از آن چه است، پزشک شما باید بداند و اما بهترین راه برای غلبه بر نگرانی شما پیش‌گیری از سرطان است و با این مواد غذایی میتوانید از سرطان سینه پیش‌گیری کرده و در صورت مبتلا سختی های را کاهش دهید.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.