در هفته پایانی لیگ برتر جوانان تهران دو نتیجه ای به دست آمد که خیلی ها را به فکر فرو برد!

به گزارش فرتاک ورزشی،

باشگاه پارسیان تهران که چند سالی است فعالیت خودش را در فوتبال تهران اغاز کرده و اخیرا هم با خرید امتیاز لیگ دسته سه در فوتبال کشور نیز فعالیت می‌کند، یکی از بازی‌های جوانمردان سال را انجام داد که متاسفانه خیلی از رسانه‌‌ها به آن نپرداختند.

بازی جوانمردانه اینگونه صورت گرفت که در لیگ برتر جوانان‌ دو تیم سایپا و دژ ۳۴ در خطر سقوط قرار گرفته بودند که در بازی آخر فصل این دو تیم باید به مصاف تیم‌های پارسیان و کیا می‌رفتند. در دو بازی حساس، پارسیان میزبان دژ۳۴ بود و کیا نیز میزبان سایپا که هر تیمی در هر بازی بازنده می شد به دسته یک سقوط می کرد.

جالب‌ اینجاست تیم کیا صدر جدولی و البته قهرمان لیگ میزبان میزبان سایپا انتهای‌ جدولی بود و پارسیان رده چهارمی نیز میهمان دژ۳۴ انتهای جدولی که در این دو مسابقه اتفاقاتی رخ داد تا کیا با اینکه قهرمان لیگ شده بود با نتیجه عجیب دو بر صفر مقابل سایپا انتهای‌ جدولی بازنده شد ولی پارسیان در یک بازی کاملا جوانمردانه با تمام قوا به مصاف دژ۳۴ آن رفت و توانست سه بر دو به برتری برسد و باعث سقوط دژ ۳۴ شود. بازی که پارسیان میهمان بود.

نکته مهم اینجاست دو گلی که قهرمان لیگ ( کیا) از سایپا پذیرفت به زعم خیلی‌ها عجیب بود و اگر فیلم دو گل را دیده باشید متوجه می‌شوید باید روی این گل‌ها کارشناسی کرد! اما در دیگر بازی تیم پارسیان که خارج از خانه‌ بازی می‌کرد با قدرت جلو دژ۳۴ ایستاد و جوانمردان بازی کرد که باید از مدیریت باشگاه ( مهندس مسعود عبدی) و کادر فنی آن تقدیر به‌عمل آورد چون در فوتبال پایه که هزاران اتفاقات عجیب و غریب رخ می‌دهد و نظارت آنچنانی هم نمی شود، مردانه‌ بازی کردند و نشان دادند که فوتبال فقط نتیجه و قهرمانی نیست و باید اخلاق و رفتار پسندیده هم باید در دستور کار قرار داد. ناگفته نماند حتی شنیده شده اخیرا در تیم بزرگسالان این تیم نیز عده ای از مربیان به سمت کار غیره حرفه‌ای و مشکل درست کردن برای باشگاه رفته بودند که مدیریت باشگاه خیلی زود متوجه‌ آن می شود و کادر فنی اش را کنار می گذارد.

IMG-20230315-WA0000

نکته پایانی و توضیح سایت فرتاک ورزشی در خصوص نتیجه تیم‌های کیا و سایپا این  است تیم کیا هم می‌توانست در این مسابقه که خیلی‌ها به آن پرداخته اند پرقدرت بازی کند و سوژه دست رسانه‌ها ندهد. مثل پارسیان که نشان داد در بازی‌های تشریفاتی نیز بازی جوانمردانه را فراموش نمی کند. حال اینکه چرا قهرمان لیگ برتر جوانان آخرین بازی را به تیم انتهای‌ جدولی واگذار کرد قضاوت با کارشناسان است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.