تاریخ انتشار: 1402/03/15 14:00
کد خبر: 5005

فایده باورنکردنی غذا خوردن با خانواده که همه نمیدانند!

به دلیل مشغله هایی که خودمان ایجاد کرده ایم، اغلب به تنهایی وعده های غذایی را سپری می کنیم و این در حالی است که غذا خوردن در کنار خانواده فواید زیادی دارد.
فایده باورنکردنی غذا خوردن با خانواده که همه نمیدانند!

گذراندن وقت با کیفیت با خانواده، دوستان وعزیزان، چیزی است که باید مورد توجه همه قرار بگیرد. لحظه ای که در این زمان خلق می کنید بسیار ارزشمند خواهد بود. در این زمان، می توانید تجربه هایتان را به اشتراک بگذارید، خاطراتتان را مرور کنید، یا حتی فقط یک گفتگوی مختصرداشته باشید. در کنار هم غذا خوردن می تواند یکی ازبهترین وقت گذرانی ها در کنار خانواده و دوستان باشد. اثبات شده که خوردن غذا و دور هم جمع شدن باعث ایجاد محیطی شاد و ذهن خوب و فعال برای افراد می شود

1- حال خوب و تقویت روابط

هنگامی که در کنارهم غذا می خورید در نگاه اول ممکن است فقط به دریافت مواد مغذی آن فکر کنید اما نکته ای قابل تامل وجود دارد و آن قرار گرفتن دریک محیط خوب وشاد درکنارعزیزان می باشد. غذاخوردن در کنار خانواده و دوستان به شما کمک می کند تا به واسطه مواد مغذی غذا، نه تنها بدنی سالم داشته باشید، بلکه مطمئناً از محیطی شاد نیزبهره مند شوید. هنگام خوردن غذا، می توانید در مورد همه چیز صحبت کنید و این باعث بهبود روابط بین شما می شود. در نتیجه، پیوندی عمیق ایجاد می کنید و تعامل اجتماعی را نیز ارتقا می دهید.

حال خوب خانواده

2- ارتقا سلامت روان

غذا خوردن درکنارهم می تواند بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد. در حالی که غذا می خورید، مغز خود را برای گوش دادن به صحبت های دیگران آموزش می دهید.والبته باید به این فکر کنید که چگونه به صحبت های دیگران واکنش نشان دهید.

بر اساس یک مطالعه نشان داده شده است که میزها وسفره های غذا وهمچنین زمانی که افراد با یکدیگر سر میز غذا جمع می شوند، عوامل بسیار خوبی برای داشتن یک زندگی سالم تر هستند. علاوه بر این،  یک مطالعه مرتبط دیگرنشان می دهد کودکانی که به طور معمول وعده های غذایی خود را همراه با خانواده می خورند، احتمال بیشتری دارد که مزایای طولانی مدت سلامت جسمی و روانی را به دست بیاورند.

افزایش سلامت خانواده

3- افزایش قدرت حل مشکلات

خوردن در کنارهم ممکن است به تقویت تفکر تحلیلی کمک کند. بر اساس مطالعات متعدد نشان داده شده است که غذا خوردن به صورت خانوادگی با توانایی بیشتردرحل مشکلات مرتبط است. تفکر پیچیده تر؛ عزت نفس و نمرات بالاتر؛ و میزان کمتر سیگار کشیدن وعدم مصرف مواد مخدر در نوجوانان؛ همه و همه می توانند از مزایای دورهم غذا خوردن باشند.

در واقع، ایجاد یک خانواده شاد و سالم امری بسیارمهم است. برای دستیابی به این مزیت، می توانید هنگام غذا خوردن خاطرات و تجربیات خود را برای فرزندان خود بازگوکنید و به آنها اجازه دهید افکارواحساسات خود را بیان کنند.

غذا خوردن

4- جلوگیری از آلزایمر

خوردن در کنارهم به طرز قابل توجهی، می تواند به درمان بیماری هایی مانند آلزایمرکمک کند. حفظ تعاملات اجتماعی که غذا خوردن در خانه یکی ازاین تعاملات می باشد، همراه با فعالیت های بدنی و داشتن یک رژیم غذایی متعادل ، خطرابتلا به آلزایمررا کاهش می دهد.

5- جلوگیری از استرس

یکی ازفواید غذا خوردن با هم، جلوگیری ازاسترس است. هورمون های استرس در بدن می توانند منجربه بیماری های قلبی، سرطان های خاص وآلزایمرشوند. برای مقابله با این مشکلات، یک راهکارقابل دسترس وجود دارد و آن غذا خوردن در کنار اعضای خانواده است. گفتگو هنگام غذا خوردن شما را آرام می کند و احساس شادی و نشاط را در شما ایجاد می کند، در نتیجه باعث ایجاد محیطی شاد و جلوگیری از خطرات ناشی ازاسترس و افسردگی می شود.

استرس

6- بهبود روند تغذیه

در خانه و در کناراعضای خانواده غذا خوردن امکان وجود غذاهایی سرشار از مواد مغذی مانند کلسیم،فیبر و آهن را فراهم می کند. این مواد مغذی برای افراد به خصوص رشد کودکان ضروری هستند.در خانه غذا خوردن این امکان را به شما می دهد که همیشه غذاهای سالم و مفید را استفاده کنید وازفواید آن بهره مند شوید. 

7- کمک به کاهش وزن

در کنار هم غذا خوردن می تواند به شما در مدیریت وزن بدنتان کمک کند؛ حتماٌ با خود می پرسید چطورممکن است؟!!! وقتی غذا در خانه تهیه شود به مقدار کالری و فیبر آن توجه می شود، بنابراین شما خیلی راحت می توانید وزنی ایده ال داشته باشید.

کاهش وزن

8- افزایش عزت نفس

بر اساس تحقیقات به دست آمده؛ خانواده هایی که به طور منظم درکنارهم غذا می خورند دارای فرزندانی با عزت نفس بهتر هستند.

9- افزایش اتحاد اعضای خانواده

یکی دیگر از فواید غذا خوردن در کناراعضای خانواده   ایجاد پیوندی عاطفی بین افراد می باشد.روابط بین افراد خانواده بهبود می یابد وبه یکدیگر حس تعلق بیشتری پیدا می کنند. درواقع، این امرباعث می شود که اعضای خانواده شما احساس عشق وامنیت کنند؛ در نتیجه اتحاد وهمبستگی در خانواده بیشترمی شود.

خانواده متحد

10- صرفه جویی در زمان و هزینه ها

با صرف شام خود در خانه، مطمئناً در زمان و هزینه صرفه جویی خواهید کرد. برای مثال، ممکن است برای صرف یک وعده غذایی مثل شام در بیرون از خانه مجبورشوید پول زیادی را خرج کنید، اما همان وعده غذا را می توانید خودتان در خانه با هزینه کمترو حتی سالم ترآماده کنید. همچنین، آشپزی در خانه یقیناٌ سریعتراز رفتن به بیرون و سفارش دادن غذا در رستوران خواهد بود.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/2ap5g2

اخبار مرتبطآخرین اخبار


بزرگترین دشمن معده و گوارش خودت رو بشناس