تاریخ انتشار: 1402/08/26 19:00
کد خبر: 4956

منهای ورزش| پنج دلیل مهم برای قطع رابطه با افراد سمی

وجود افراد سمی در زندگی تان می تواند عوارض بسیار جدی و جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد، 5 دلیل بسیار مهم برای قطع ارتباط با افراد سمی وجود دارد.
منهای ورزش| پنج  دلیل مهم برای قطع رابطه با افراد سمی

منهای ورزش؛ بعد از این که متوجه وجود یک فرد سمی در زندگی تان شدید، مرحله بعدی این است که از دست او خلاص شوید. البته گفتن این حرف آسان است اما انجام دادن آن، شما را وارد چالش می کند. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند در یک رابطه بد بمانند تا این که ارتباط خود را با این افراد قطع کنند. انجام دادن چنین کاری به شما آسیب وارد می کند و روی فعالیت های روزانه تان اثرگذار است.

1. اثر گذاری روی شخصیت تان

قرار گرفتن در یک رابطه سمی، سلامت ذهن شما را دچار مشکل می کند. افرادی که در رابطه های بد هستند، معمولاً در معرض خطر بیشتری برای مشکلات قلبی قرار می گیرند. آن ها مشکلاتی مثل فشار خون ، قند خون بالا و چاقی را بیشتر تجربه می کنند.

تاثیر روی شخصیت

2. کاهش عزت نفس

نگه داشتن یک رابطه سمی به حس خود ارزشی آسیب وارد می کند، باورها و عقاید شما را دچار تغییر می کند و باعث می شود که شما نتوانید به سمت کارهای عالی و با ارزش بروید و عشق بی قید و شرط شما به این فرد باعث ایجاد اضطراب ، استرس و افسردگی می شود.

3. وابستگی به دیگران

افراد سمی دوست دارند که همیشه خودشان تصمیم بگیرند، حتی برای شما هم تصمیم گیری می کنند و سعی دارند هر جنبه ای از زندگی را کنترل کنند. هنگامی که چنین اتفاقی رخ می دهد، فردیت از بین خواهد رفت و شما مدام برای رسیدن به اهداف و تصمیماتی که دارید، با خودتان درگیر هستید.

وابستگی به آن ها

4. نادیده گرفتن نیاز های خودتان

روابط بد باعث می شود که شما از سرگرمی های مورد علاقه تان دور شوید؛ بدون این که خودتان هم متوجه باشید. یعنی هر کاری را برای راحتی طرف مقابل انجام می دهید و نیاز های خود را نادیده می گیرید و در نتیجه سلامت، ظاهر و زمان شما در زندگی هدر می رود.

5. سخت شدن اعتماد کردن به دیگران

قرار گرفتن در کنار افراد سمی باعث می شود که احساس کنید همه مانند این فرد هستند. در نتیجه نگاه شما به جهان و انسان ها تغییر می کند. مشکلاتی در اعتماد درونی شما نسبت به دیگران ایجاد می شود که روی روابطتان در آینده و احتمال داشتن یک زندگی شاد اثرگذار است.

بی اعتماد شدن

چگونه یک فرد سمی را از زندگی خود دور کنیم ؟

1. بپذیرید که انجام این کار، زمان بر است

اگر فردی سمی برای شما مرز و حد و حدود تعیین کرد و محدودیت های شما را قبول نکرد، بدانید که با فرد خوبی در رابطه نیستید. باید در برابر او ثابت قدم و مقاوم باشید و او را از خودتان دور نگه دارید. قطع کردن همه انواع راه های ارتباطی، یک فرایند پیچیده است و نیاز به زمان دارد تا شما بتوانید به طور کامل از او دور شوید.

2. به او توضیح ندهید

این که احساس تان را برای این فرد توضیح دهید، اشکالی ندارد اما قرار نیست توضیح بلند بالا و مفصل داشته باشید. میزان گفت و گوی شما با این فرد بستگی به خودتان دارد. هر رابطه متفاوت است اما بهتر است همیشه قضیه را ساده نگه دارید. سعی کنید در کمال آرامش اعلام کنید که نمی خواهید با او در ارتباط باشید.

توضیح دادن مختصر

3. بحث نکنید

اگر آن ها تمایل دارند که با شما بحث کنند و صحنه سازی کنند، سعی کنید جلوی آن ها را بگیرید. همیشه از بحث کردن با چنین افرادی دوری کنید و در دام سمی آن ها برای مذاکره های منفی نیفتید و آن ها را تنها بگذارید.

4. روش ارتباطی خود را انتخاب کنید

سعی کنید مساله قطع ارتباط با او را در یک فضای عمومی در میان بگذارید، زیرا افراد سمی معمولاً هنگامی که با شما تنها باشند، عصبانیت زیادی را از خودشان ابراز می کنند اما جو فضای عمومی آن ها را می گیرد و باعث می شود که آرام تر صحبت کنند. همچنین می توانید برای او نامه بنویسید، افکار و احساسات خود را بیان کنید که دیگر این فرد در خواندن نامه هیچ فرصتی برای جر و بحث نخواهد داشت.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3ep5v2

اخبار مرتبطآخرین اخبار


بلایی که استرس و عصبانیت سر کبدمون میاره!