تاریخ انتشار: 1397/09/06 10:05
کد خبر: 120129

مدیران به میز چسبیده؛تهدیدی جدی برای فوتبال ایران!

رفتارهای اخیر سئول نشینان در مقابل اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان خطر تعلیق فوتبال را افزایش داده،خطری که قطعا تبعات آن نیز متوجه مدیرانی خواهد بود که با فرار رو به جلو عامل این اتفاق بوده‌اند.
مدیران به میز چسبیده؛تهدیدی جدی برای فوتبال ایران!

علی‌رغم اجرای "قانون منع به کارگیری بازنشستگان " در اکثر نهادها و سازمان‌های مشمول، اما اجرای این قانون در ورزش با چالش‌هایی همراه شده است. فدراسیون فوتبال به عنوان یکی از این نهادها تاکنون در اجرای این قانون تعلل کرده است. اگرچه مهدی تاج رییس این فدراسیون با استفاده از ماده ۶۰ قانون جامع خدمات ایثارگران از دایره شمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان خارج شده اما عدم اجرای این قانون درباره سایر مدیران این فدراسیون آن هم به واسطه حساسیت‌های خارجی و عملکرد خودخواهانه برخی از این افراد، فضا را به سمتی سوق داده که اگر تدبیری درست اتخاذ نشود، چوب تعلیق بر سر فوتبال ایران زده خواهد شد.

 

به نظر می‌رسد که اگر هیات رییسه فدراسیون فوتبال تغییر مسیر ندهد، این خطر بیش از گذشته فوتبال ایران را تهدید می‌کند. خطری که در روزهای اخیر فوتبال ایران درگیر آن شده، تنها یک مسیر منطقی دارد و آن عملکرد درست هیات رییسه فدراسیون فوتبال در اجرای " قانون منع به کارگیری بازنشستگان" است. قانونی که "حاکمیتی" است و تاکنون نیز تمام نهادها و ارگان‌های مشمول در کشور به آن تن داده‌اند و تنها فدراسیون فوتبال با تعریف و تفسیری نادر از شمولیت این قانون به دنبال گریز از اجرای آن است، آن هم با هدف تامین منافع فردی و نه منافع ملی. چرا که اگر هدف تامین منافع ملی بود قطعا هیچ کدام از این اتفاقات اخیر رخ نمی‌داد و مسوولان فدراسیون فوتبال نیز با پاسخ‌های رسمی جواب شبهات احتمالی نهادهای خارجی را می‌دادند.

 

متاسفانه عملکرد فدراسیون فوتبال در اجرای " قانون منع به کارگیری بازنشستگان" خطر جدی را بیخ گوش فوتبال ایران قرار داده است. خطری که برخی تلاش می‌کنند برای آن عامل خارجی معرفی کنند، ولی در حقیقت پافشاری هیات رییسه بر عدم اجرای قانون و یا چگونگی نحوه خروج آنها از فدراسیون فوتبال است که می‌تواند به این تهدید جامع عمل بپوشاند.

 

رفتارهای متناقض و متفاوت و شیوه‌های محیرالعقول در عدم اجرای قانون و تهدید مکرر به خطر تعلیق فوتبال در حقیقت یک مفهوم را تداعی می‌کند و آن هم یافتن راه گریزی برای استمرار حضور در فدراسیون فوتبال است. موضوعی که ادامه اصرار به آن "منافع ملی" تنها قربانی آن خواهد بود.

به نظر می‌رسد سئول نشینان فوتبال با طرح خطر تعلیق فوتبال سعی دارند با ایجاد ترس در بین مسئولان تصمیم گیرنده چند صباحی بیشتر بر کرسی فدراسیون فوتبال تکیه بزنند و منافع ملی را فدای منافع مادی و فردی خود کنند. این درحالی است که اهالی فوتبال می‌دانند هرگونه تعلیق صرفا و صرفا متوجه اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال خواهد بود و در این صورت باید آنها تبعات تعلیق و تهدید را نیز بپردازند.

 

همگان نیک می‌دانند که هرگونه تهدید خارجی برای فوتبال ایران تنها با شیوه موضع‌گیری هیات رییسه فدراسیون فوتبال این قابلیت را دارد که به یک بحران تبدیل شود یا بدون ایجاد هرگونه جنجالی به نفع فوتبال ایران ختم بخیر شود. اینک آینده فوتبال ایران و اتفاقات پیش روی آن در گرو تصمیمات هیات رئیسه فدراسیون فوتبال است و آنها هستند که برای فوتبال ایران تعلیق می‌آفرینند یا فوتبال را به ساحل آرامش می‌رسانند.

 

امید است که مسئولان فدراسیون فوتبال نیز با توجه به نقش موثر و تاثیرگذار خود راهی را در پیش بگیرند که نتیجه‌ آن حصول منافع ملی باشد نه منافع فردی و مادی تا در آستانه جام ملت‌های آسیا، فوتبال ایران به دور از هر گونه حاشیه و جنجالی در این رقابت‌ها حاضر شده و برای کسب موفقیت نیز تمرکز لازم را داشته باشد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/2ap5gl

اخبار مرتبطآخرین اخبار فوتبال


آخرین وضعیت مصدومیت 2 بازیکن فولاد برای بازی با شاگردان منصوریان