تاریخ انتشار: 1397/08/28 10:12
کد خبر: 121236

تلاش برای جلب رضایت فیفا/نگرانی هیئت رئیسه برطرف نشد!

در آخرین نشست هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، حاضران بحث استقلال فوتبال را مطرح کردند و معتقد بودند اگر تاج با استفاده از ماده ۶۰ بماند، نظر فیفا که خواهان حفظ استقلال فدراسیون فوتبال است، تأمین نمی‌شود.
تلاش برای جلب رضایت فیفا/نگرانی هیئت رئیسه برطرف نشد!

 ماده ۶۰ راهی است که صالحی‌امیری و مسعود سلطانی‌فر برای فرار از تعلیق به مهدی تاج پیشنهاد کرده‌اند. رئیس کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش به رئیس فدراسیون توصیه کرده‌اند از طریق ماده ۶۰ بماند تا هم حرف مجلس که خواهان حذف بازنشسته‌هاست زمین نماند و هم AFC و فیفا وسط این ماجرا خواب تعلیق فوتبال ما را نبینند، اما با این که ماده ۶۰ به عنوان یک راه گریز مطرح شده، تمامی اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال مخالف این راه حل هستند.

شنیدیم در آخرین نشست هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، حاضران بحث استقلال فوتبال را مطرح کردند و معتقد بودند اگر تاج با استفاده از ماده ۶۰ بماند، نظر فیفا که خواهان حفظ استقلال فدراسیون فوتبال است، تأمین نمی‌شود. گویا اعضای هیئت رئیسه می‌گویند فیفا اصرار دارد فوتبال غیر دولتی اداره شود و تأکید فیفا روی همین استقلال فوتبال در تمام دنیاست.

حالا باید دید چه راه جدیدی برای برون‌رفت از این بحران پیدا می‌شود. دیروز البته تابش، رئیس فراکسیون ورزش مجلس با اعلام این موضوع که ماندن تاج از طریق ماده ۶۰ قانونی است، از رئیس فدراسیون خواست برود و از این پس فقط مشاور فوتبال باشد و از خواسته مجلس که اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان است، تمکین کند، اما الان مسئله مهم‌تر برای فوتبال، جلب رضایت فیفاست نه اجرای خواسته مجلس... فیفا محکم ایستاده و می‌گوید فوتبال باید استقلال خود را حفظ کند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/2l8m96

اخبار مرتبطآخرین اخبار


اطلاعیه فدراسیون فوتبال در حمایت از کارلوس کی‌روش