تاریخ انتشار: 1402/05/14 21:19
کد خبر: 1518

چگونه مجوز عقد قرارداد نادری با تراکتور صادر شد؟

رفع ابهام کارگروه ناظر بر دستورالعمل قراردادها سبب صدور مجوز عقد قرارداد نادری با تراکتور شد.
چگونه مجوز عقد قرارداد نادری با تراکتور صادر شد؟

نخستین جلسه کارگروه ناظر بر دستورالعمل قراردادهای فوتبال که اعضای آن منصور قنبرزاده، نایب رئیس فدراسیون به عنوان رئیس کارگروه، محمدرضا کشوری‌فرد، جمشید نورشرق، محمد حسین حمیسی، مهدی کردانی و جواد محمودزاده هستند، امروز برگزار شد که این جلسه مصوباتی را به همراه داشت‌.

شاید مهم‌ترین خروجی این جلسه مربوط به بحث استفاده از بازیکنان لژیونر ایرانی باشد که قصد دارند از لیگ‌های پایین‌تر از لیگ کشور مبدا به کشورمان بازگردند که در پایان مشخص شد با توجه به کسب استعلام از کمیته روابط بین‌الملل، این دسته بازیکنان مشمول بند ۲۳ دستورالعمل ناظر بر انعقاد قرارداد محسوب نمی‌شوند.

به صورت مثال مدتی قبل باشگاه پرسپولیس با ارسال نامه‌ای برای استفاده از شهاب زاهدی اعلام کرد بازیکنان لژیونر در کشورهایی که در آنها شرایط جنگی وجود دارد، مثل اوکراین، شامل قوانین نقل و انتقالات نمی‌شوند و طبق قوانین فیفا، این نفرات می توانند قرضی به کشورهای دیگر رفته و فوتبال خود را ادامه بدهند.

در آن زمان مسئولان کارگروه نقل و انتقالات در پاسخ به درخواست پرسپولیس از کمیته وضعیت فدراسیون استعلام گرفتند که در نهایت این کمیته نیز پس از بررسی‌هایش اعلام کرد زاهدی مشمول قوانین خاص می‌شود و ثبت قرارداد قرضی او بلامانع است.

در حال حاضر نیز محمد نادری با ارسال نامه‌ای عنوان کرده نباید از حقوق اجتماعی‌اش محروم شود و اگر این اتفاق بیفتد، موضوع را از طریق نهادهای قضایی در فوتبال دنیا پیگیری می‌کند.

پس از این اقدام، مسئولان ذی ربط در بحث نقل و انتقالات به آیین‌نامه جذب بازیکنان خارجی که از قبل تدوین شده مراجعه و نامه‌ای را به روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال ارسال کردند.

در نهایت علی تارقلی‌زاده، رئیس دپارتمان بین‌الملل فدراسیون که‌ سال ها در AFC مدیریت کرده، تذکر داده هرچند نمی‌توان از لیگی پایین‌تر از لیگ برتر کشور مبدا، بازیکن خارجی به ایران آورد اما اگر قرار باشد بازیکن ایرانی شاغل در لیگ یک و پایین‌تر یک کشور را هم سهمیه خارجی محسوب کرد، دیگر او نمی‌تواند در لیگ برتر کشورمان بازی کند و همین امر دردسرساز می‌شود.

در این شرایط کارگروه نقل و انتقالات نمی‌توانست نادری را به دلیل اتمام قراردادش با باشگاه آلتای اسپور، از حضور در لیگ برتر محروم کند و قوانین فیفا و AFC را نادیده بگیرد.

با رفع این ابهام از طرف کمیته روابط بین‌الملل، مشخص شد بازیکنانی مثل نادری مشمول بند ۲۳ دستورالعمل ناظر بر قراردادها نمی‌شوند.

در واقع امروز در این مورد تغییری در قوانین ایجاد نشده که نیاز به اخذ مصوبه هیات رییسه فدراسیون فوتبال داشته باشد بلکه کارگروه با کسب استعلام از روابط بین‌الملل، ابهام خود را درمورد نادری و بازیکنانی که چنین شرایطی دارند، برطرف کرده است.

 

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/2rbvz4

اخبار مرتبطآخرین اخبار


باشگاه‌های بزرگ بی اعتنا به مصوبه تیم‌داری فوتبال زنان