تاریخ انتشار: 1402/02/20 14:00
کد خبر: 6518

خیانت دیده اید یا توهم خیانت همسرتان شما را آزار می دهد+درمان

بعضی از افراد توهم خیانت همسرشان را دارند و مدام در حال چک کردن رفت و آمد و گوشی همسرشان هستند با این افراد با آرامش برخورد کنید.
خیانت دیده اید یا توهم خیانت همسرتان شما را آزار می دهد+درمان

برخی از خانم ها دائما به همسرشان شک دارند و می پندارند که همسرشان به آنها خیانت می کند و همیشه در حال بازخواست همسر خود هستند . سوء ظن بیماری است که روح و روان انسان را درگیر می کند و کانون خانواده را از هم می پاشد.

شک ذره ذره اعتماد را از بین می برد و فرد به خودش اجازه می دهد که همسرش را کنترل کند که همین کنترل گری احترام را از بین می برد. اگر همسر شما شکاک است و به دنبال اطلاعاتی برای دانستن این موضوع هستید که با زن شکاک چه کنیم.

شک از کجا می آید؟

بسیاری از خانم ها به علت دوست داشتن بیش از حد و احساس مالکلیت همیشه با یک ترس درونی مانند ترس از دست دادن و ترس طرد شدن همراه هستند که این نوع ترس ها سبب به وجود آمدن شک و رفتارهای کنترل گرایانه می شود.

حس مالکیت و کنترل گری را به فرد می دهد به این فکر که "او رو دوست دارم و بدون او نمی توانم زندگی کنم" و این باور یک باور غلط است. باورهای غلطی که گاهی اوقات در عمق روابط مان وجود دارد و بسیار به ارتباط ما آسیب می زند.

تاثیر شک در زندگی

 

گاهی اوقات برخی خانم ها به علت کمبودهایی مانند عدم اعتماد به نفس مداوم به خود این تلقین را می کنند که :"تو دوست داشتنی نیستی، تو لیاقت همسرت رو نداری، و تو نمی توانی مورد مناسبی برای همسرت باشی و آنقدر خوب نیستی که همسرت با تو بماند" این تفکرات غلط باعث می شود شک وارد زندگی و متقابلا رفتارهایی را انجام دهیم که کنترل را زیاد می کند و ممکن است اتفاق های ناخوشایند دیگری در پیش گرفته شود.

گاهی وقت ها نیز زوج به علت مشغله های کاری و تعاملات خارج از خانه ناخواسته طوری رفتار می کند که در ذهن همسرش توهم روابطی پنهانی با دیگری شکل می گیرد، درواقع این طرز رفتار باعث می شود که در زندگی زناشویی نیازهای عاطفی و احساسی همسر تأمین نشود و این واقعیت باعث دلسردی و فاصله آنها شده و دقیقاً در همین نقطه است که توهم خیانت به همسر شکل می گیرد.

هر نوع بی توجهی از طرف همسر می تواند این فرضیه را در ذهن شکل دهد که شاید من برای همسرم کافی، کامل و جذاب نیستم و همین امر به احساس خیانت از سوی همسر و اختلال در سلامت روان ختم می شود.

راه درمان زن و مرد شکاک دچار به توهم خیانت همسر

مراجعه به یک روانشناس خبره

اگر همسرتان دائما به شما شک دارد و در توه خیانت شما به او به سر می برد خشمگین و ناراحت نشوید بلکه بهتر است او را مانند کسی که بیمار است نزد پزشک ببرید تا درمان شود و خودتان نیز همراه او بروید شاید مشکل از رفتار خودتان باشد .

برای این که حالتان بهتر شود، به کمک کسی نیاز دارید که بتواند روحتان را درک کند . شما باید نزد یک روانشناس خبره بروید تا روح و روان تان را بشناسد و مشکلات تان حل کند اینگونه می توانید عمر زندگی مشترکتان را طولانی و با آرامش کنید.

شفاف سازی

برای مداوای یک زن شکاک، شفاف سازی در حد آب و آیینه لازم است، نباید در رفتارتان حتی یک نقطه مبهم باقی بماند . هر چه او خواست، به او بدهید، مثلا از حضور همسرتان در محل کارتان ناراحت نشوید و یا تلفن همراهتان را به او بسپارید و از رفت و آمد با کسانی که همسرتان خوش ندارد، بپرهیزید.

این راه در ابتدا کمی سخت به نظر می رسد اما از سختی نهراسید که بعد از آن آسایش است و از نگاه های اطرافیان نیز ناراحت نشوید زیرا در صورت طلاق این شما هستید که باید بار دشوار جدایی و طلاق را به دوش بکشید.

شک کردن به همسر

 

از بین بردن عامل فساد

در زمانی که همسرتان تحت درمان است مواردی مانند رفت و آمد با کسانی که خیانت دیده اند و یا خیانت کرده اند قطع کنید زیرا با دیدن آنها داغ دل همسرتان تازه شده و تمام تلاش های شما و پزشک، هدر می رود و با دوستانی که زندگی موفقی دارند رفت و آمد کنید.

همچنین سریال هایی با موضوع خیانت نبینید و سریال هایی تماشا کنید که همسران به هم وفادارند و در کل مواردی که به شکاک بودن همسرتان دامن می زند را از اطرافش دور کنید.

ریشه شک های همسرتان را پیدا کنید

آیا در گذشته شما موردی بوده که شک همسرتان را تشدید می کند یا رفتارهای شما باعث پررنگ شدن حس شکاکیت در او شده است؟ خوب فکر کنید تا ریشه این شک ها را پیدا کنید. پیدا کردن دلیل شک های همسرتان می تواند برای کمتر شدن یا برطرف کردن آن نقش مهمی دارد.

مقابله به مثل نکنید

همسرتان را متهم نکنید و آرام باشید. برای حل این مساله در مواقعی که هر دو در آرامش هستید، با هم صحبت کنید تا او بتواند با شما درباره احساسات منفی و دلهره هایش صحبت کند

به سوالات همسرتان در آرامش پاسخ بدهید

به سوالات ناراحت کننده در آرامش پاسخ دهید و حالت تدافعی به خود نگیرید و از به کار بردن جملاتی مثل:«وای! خواهش می کنم دوباره شروع نکن...» پرهیز کنید تا همسرتان بیشتر به شما شک نکند.

فکر خیانت همسر

 

توهم خیانت همسرتان را اینگونه درمان کنید

همسرتان را با خود همراه کنید

جواب دادن شما به تلفنتان در نیمه شب یا خارج شدن شما در ساعات نامتعارف از خانه باعث ایجاد شک در همسرتان می شودپس بهتر است که حتما برایش دلایل کارتان توضیح دهید و حتی او را با خودتان همراه ببرید تا شکاف میان شما و همسرتان از بین برود.

برای همسرتان در دسترس باشید

همیشه برای همسرتان در دسترس باشید و جواب تلفن هایشان را بدهید و در صورت دیرتر رفتن به خانه ، همسرتان را در جریان امور قرار بدهید. همچنین همیشه همسرتان را در جریان برنامه روزانه خود قرار دهید.

ابراز احساسات

در زمانی که همسرتان تحت نظر پزشک و در حال درمان است ، شما باید مهربانتر شوید، صحبت های محبت آمیز کنید و از زیبایی و اخلاق او تعریف نمایید و برای او کادو و گل بگیرید و یا او را دعوت به یک شام عاشقانه کنید و مهمتر از همه احساسات خود را بر زبان آورید، این که او را دوست دارید و از زندگی با او خوشحالید و او را با دنیا عوض نمی کنید و ...با این روش ها زندگی زناشویی خود را حفظ کنید و در فکر جدایی نباشید .

حمایت از همسر

 

تاثیرات شک و سوءظن در روابط

فرد شکاک معمولاً احساس ناامنی می کند ودر ذهن خود بدترین چیزها را درمورد همسرش متصور می شود و یک اتفاق ساده مثل برنداشتن تلفن توسط همسرش می تواند زندگی فرد شکاک و همچنین همسر و بقیه اطرافیانش را جهنم کند. افراد شکاک آرامش روحی و روانی را از خود و دیگران سلب می کنند تا جایی که همسر او به دلیل خسته شدن از سوء ظن او گاهی اوقات ممکن است وسوسه شود که واقعاً خیانت کند.

افراد شکاک افرادی شدیداً متزلزل هستند که احساس ناامنی می کنند تا جایی که ممکن است دست به کشتن همسرشان بزنند. حتی به دلیل حس عدم امنیت و اطمینانشان ممکن است خودکشی کنند.

 

انتهای پیام/

کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/2rjqm3

اخبار مرتبطآخرین اخبار


در برابر خیانت چه کنیم؟