تاریخ انتشار: 1402/02/19 20:00
کد خبر: 6552

عواقب و آسیب خطرناک بی توجهی مرد به همسرش

در برخی از زندگی های مشترک بعد از گذشت چند سال مردها به همسرشان بی توجهی می کنند که این بی توجهی آقایان آسیب ها و عواقب بدی دارد.
عواقب و آسیب خطرناک بی توجهی مرد به همسرش

پس از گذشت چند سال از ابتدای آشنایی و ازدواج بسیاری از آقایان به دلیل گرفتاری های کاری و مالی کمتر از اوایل ازدواج به همسر خود توجه می کنند. زنان بسیار احساساتی هستند و اگر مورد بی توجهی قرار بگیرند و انتظاری که از همسرشان برای انجام دادن یا انجام ندادن برخی کارها دارند، برآورده نشود، به تدریج نسبت به همسرشان سرد شده و علاقه خود را از دست می دهند.

اگر به تازگی متوجه تغییر رفتار همسرتان شده اید و او رفتاری را بروز می دهد که در این بخش از خانواده پلاس نمناک آورده ایم، ممکن است این تغییر رفتار نشانه کم محبتی شما به او باشد.

بی توجهی مرد به زن

عواقب و پیامدهای بی توجهی مرد به زن

بی توجهی مرد به زن، هر خانمی را چه از لحاظ عاطفی و چه از لحاظ روانی با مشکل مواجه می کند. خانم هایی که از همسر خود محبت کافی دریافت نمی کنند، ممکن است رفتارهای زیر را از خود بروز دهند، رفتارهایی که نشان می دهد زندگی مشترک در معرض خطر قرار دارد.

کم حرفی

بسیاری از خانم ها اگر مورد مهر و محبت همسرشان قرار نگیرند، کم حرف شده و دیگر مسائل روز و یا مشکلات خود را با او مطرح نمی کنند پس آقایان عزیز از کم حرفی همسرتان خوشحال نشوید چرا که این رفتار نشان می دهد زندگی مشترک شما به سوی سرد شدن حرکت می کند. گاهی وقت ها یک درد ودل ساده، یک گفت وگوی صمیمانه می تواند دوام و پایداری زندگی شما را تضمین کند.

گوشه گیری و تنهایی

بسیاری از خانم ها که به دلیل مورد توجه نبودن از همسر خود سرد می شوند ، بدون مطرح کردن صریح موضوع و حل سوتفاهم ها در غار تنهایی خود فرو می روند. ادامه این رفتار زندگی مشترک را به چالش خواهد کشید.

گوشه گیری و تنهایی

کمبودهای عاطفی و خیانت

بی توجهی و کمبودهای عاطفی عامل اصلی تاثیرگذار بر رفتارهای خیانت آمیز زنان است. گاهی زنان تنها به دلیل دردودل کردن یا دریافت توجهات کوچک به جانب شخص سوم جذب می شوند. خلا عاطفی مشکل بسیار بزرگی است که می تواند رابطه زناشویی را تحت تاثیر آسیب های اجتماعی قرار دهد.

سرد شدن و توجه کمتر

یکی از عواقب و پیامدهای بی توجهی مرد به زن ، عدم توجه او به همسر است. خانمی که نسبت به همسر خود سرد شود، دیگر مانند قبل نمی تواند او را دوست داشته باشد و به او توجه کند.

دوری از برقراری رابطه جنسی

یک زن ابتدا نیاز به امنیت عاطفی و هیجانی دارد. وقتی که او امنیت و حمایت را در رابطه اش احساس کرد و وقتی که به نیازهای عاطفی او پرداخته شد و برآورده گردید، نیاز به رابطه ی جنسی نیز برای او اهمیت بیشتری پیدا می کند. اگر نیازهای احساسی و عاطفی خانم برآورده نشود، او از رابطه جنسی به شدت دوری می کند.

دوری از رابطه جنسی

کاهش کیفیت فرزندپروری

اگر در زندگی مشترک خانم توجه و محبت کافی از همسر خود دریافت نکند، توجه دریافت نشده از همسر را مدام از فرزندان خود طلب می کند و این امر سبب محبت و محافظت کنندگی های افراطی از جانب این مادران می شود که مسلما آثار بسیار مخربی مانند وابستگی بیش از حد به مادران، ناتوانی در شکل دادن هویت مستقل، احساس خشم و گسست عاطفی نسبت به پدر و... را بر فرزندان خواهد داشت.

طلاق عاطفی

زن و شوهر باید همیشه در کنار هم باشند و فاصله فیزیکی بین زن و شوهر خطرناک بوده و باید هر چه زودتر این خلاء بی توجهی مرد به زن برطرف شود زیرا اگر این روند ادامه یابد ، منجر به طلاق عاطفی خواهد شد.

طلاق عاطفی به معنای جدایی عاطفی و علاقه میان زوجین است، یعنی زوجین در این حالت هیچ تبادل عاطفی با یکدیگر نداشته و ابراز علاقه ای به هم ندارند. در این حالت ارتباط میان زوجین به لحاظ روحی و جسمی و روانی و حتی از نظر کلامی با یکدیگر قطع شده و زندگی آنها رو به سردی و خاموشی کامل می رود.

طلاق عاطفی

افسردگی

هنگامی که زنان از جانب مردان توجه کافی دریافت نکنند، مدام خود را مورد ارزیابی قرار می دهند و فکر می کنند که زیبا یا دوست داشتنی نیستند و ادامه این روند آنها را دچار افسردگی خواهد کرد.

مشاجره

زن ها اگر مورد بی مهری و بی توجهی همسر خود قرار بگیرند، ابتدا برای اینکه توجه همسرشان را جلب نمایند، شروع به مشاجره با او می کنند. عدم سازش یکی از بزرگ ترین علائم بی توجهی مرد به زن بوده و شوهر باید ریشه های آن را در رفتارهای خود جستجو کند.

مشاجره زن و شوهر

عدم احترام به شوهر

بی مهری و بی توجهی به همسر ممکن است سبب شود که او رفتارهایی را از خود بروز دهد که تا به حال نداشته است. عدم احترام زن به شوهر یکی از رفتارهایی است که سرد شدن علاقه و رابطه را نشان می دهد. اگر زن به شوهر خود بی احترامی می کند، نشان می دهد که به او علاقه ای ندارد و شوهر باید ریشه مشکل را پیدا کرده و آن را حل کند.

بی تفاوتی

هر زنی که به زندگی خود علاقمند است به خیلی از موارد توجه کرده و دقت می کند. یکی از عواقب بی توجهی مرد به زن مقابله به مثل زن با مرد است. زنی که مورد بی توجهی همسر قرار می گیرد، نسبت به همسر و زندگی خود بی تفاوت می شود و این بزرگترین خطر برای زندگی مشترک است.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/39mdw4

اخبار مرتبطآخرین اخباربهترین راه حمایت از همسر در شرایط مختلف

8 کاری که نباید در زندگی مشترک برای شوهرتان انجام  دهید
رابطه جنسی| مشکلات جنسی| دانستنی‌های جنسی