تاریخ انتشار: 1402/02/19 18:00
کد خبر: 6557

روش های رمانتیک و عاشقانه برای دادن پیشنهاد ازدواج

اولین قدم برای ازدواج با فرد مورد علاقه دادن پیشنهاد ازدواج است پس باید یک روش رمانتیک و عاشقانه برای درخواست ازدواج انتخاب کنید تا جواب مثبت بگیرید.
روش های رمانتیک و عاشقانه برای دادن پیشنهاد ازدواج

ازدواج و تشکیل خانواده یکی از مهم ترین مراحل زندگی هر فرد است. زمانی که فرد مورد نظرتان را انتخاب نمودید و همه جوانب را سنجیدید، اکنون نوبت به پیشنهاد ازدواج به او می رسد. پیشنهاد ازدواج باید به بهترین نحو ممکن انجام شود تا جواب مثبت از فرد مورد علاقه تان دریافت کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه پیشنهاد ازدواج دهید، از فرد مقابلتان شناخت کافی به دست آورید تا بتوانید یک راه درست برای پیشنهاد ازدواج انتخاب کنید چرا که ممکن است یک روش پیشنهاد ازدواج برای خانمی جالب باشد اما مغایر با شخصیت خانم دیگری باشد.

در این بخش از خانواده پلاس نمناک نکاتی را آورده ایم که قبل از دادن پیشنهاد ازدواج باید در نظر بگیرید ، همچنین به بیان بهترین روش های پیشنهاد ازدواج پرداخته ایم تا بتوانید با استفاده از آن فرد مورد نظرتان را غافلگیر کنید و از او جواب مثبت بگیرید.

پیشنهاد ازدواج

چطور پیشنهاد ازدواج را رومانتیک مطرح کنیم؟

قبل از اینکه بهترین روش پیشنهاد ازدواج را انتخاب کرده و از معشوقتان درخواست ازدواج نمایید، نکات زیر را در نظر بگیرید:

اطمینان یابید عشقتان زود گذر نیست

برخی از جوانان گاهی دچار یک عشق زودگذر می شوند و خیلی زود به معشوق خود پیشنهاد ازدواج می دهند بدون اینکه شناختی از او به دست آورند. آنها خیلی زود و زمانی که عشق آتشینشان فروکش نمود و تا حدودی با خصوصیات فرد مورد نظرشان آشنا شدند، از کار خود پشیمان می شوند. پس اسیر هوس یا هیجان زودگذر نشوید و دست نگه دارید و پس از به دست آوردن شناخت کافی پیشنهاد ازدواج دهید.

آمادگی ازدواج دارید

قبل از دادن پیـشنهاد ازدواج دهید ، فکر کنید که آیا آماده ازدواج هستید یا خیر ؟ آیا فرد مقابلتان هدفش از آشنایی با شما ازدواج است یا خیر؟ بنابراین قبل از پیشنهاد ازدواج با یکدیگر صحبت کنید تا بدانید با یکدیگر تفاهم و سازگــاری داریـد یــا خیر. شما باید به بلوغ فکری رسیده باشید و از لحاظ مالی نیز آمادگی ازدواج داشته باشید تا بتوانید مخارج زندگی خود و همسرتان را تامین نمایید.

خواستگاری کردن

پیشنهاد شما باید مطابق شخصیت او باشد

پس از به دست آوردن شناخت کافی روشی را انتخاب نمایید که باب میل و سلیقه وی بوده و مطابق با شخصیتش باشد. باید بدانید که آیا او دوست دارد پیشنهاد ازدواجش محرمانه باشد ، ممکن است او شخص درونگرا بوده و از آن که مـرکز تـوجـه دیـگـران واقع گردید بیزار باشد، پس بهتر است این کار را بطور خصوصی با وی در میان بگذارید.

یا اینکه دوست داشته باشد پیشنهاد ازدواج شما با اجازه پدر یا مادرش و در محیط خانوادگی باشد . البته بهتر است قبل از پـیش از ازدواج با پدر و مادر وی مشورت کرده و اجازه بخواهید.

اطمینان یابید پاسخ او مثبت است

از قبـل در مــورد ازدواج بـه انــدازه کافی صحبت کنید تا به تفاهم برسید سپس به او پیشنهاد ازدواج دهید. اگر با او درباره ازدواج صحبتی نکرده باشید و به صورت غافلگیرکننده به او پیشنهاد ازدواج دهید، ممکن است خودتان نیز غافلگیر شده و جواب رد بشنوید.

به موقع پیشنهاد ازدواج دهید

زمانی باید پیشنهاد ازدواج دهید که بـــرای مــدتــی کافی به یکدیگر متعهد شده باشید پس خیلی زود پیشنهاد ازدواج ندهید و همچنین خیلی دیر نیز پیشنهاد ازدواج ندهید ، شجاع باشید و حـرف دلتان را بزنید.

پیشنهاد ازدواج جالب

بهترین روش های پیشنهاد ازدواج

اگر با اطلاع خانواده هایتان دوره ای را برای شناخت بیشتر یکدیگر باهم ارتباط داشته اید و حالا تصمیم قطعی خود برای ازدواج را گرفته اید می توانید به روش های مناسب از همسر آینده خود خواستگاری کنید.

او را به صرف شام در فضای رمانتیک دعوت نمایید

یکی از بهترین روش های پیشنهاد ازدواج، بردن فرد مورد علاقه تان به یک رستوران پر از شمع و صرف شام عاشقانه با او است سپس در این فضای رمانتیک پیشنهاد ازدواج بدهید و قلب او را بدین روش تسخیر کنید.

از موسیقی مورد علاقه اش کمک بگیرید

برای اینکه پیشنهاد ازدواج شما، رمانتیک و شاعرانه باشد زمانی که موسیقی مورد علاقه معشوقتان و یا یک موسیقی خاطره انگیز پخش می شود از او تقاضای ازدواج کنید.

برای او یک حلقه بخرید

اگر وضعیت مالی خوبی دارید، برای او چیزی جذاب تر از هدیه یک حلقه زیبا از طرف شما نیست. پیش از خرید حلقه و پیشنهاد ازدواج با معشوقتان ، از دوستان و یا خانواده وی نوع جواهرآلاتی که او استفاده می کند و سلیقه اش را بپرسید.

البته خرید حلقه برای برخی از خانم ها جالب نیست چرا که آنها دوست دارند هنگام انتخاب حلقه خودشان حضور داشته باشند پس در نظر داشته باشید که این حلقه ای متفاوت با حلقه ی ازدواج است.

روش های خواستگاری

او را غافلگیر کنید

در فضایی زیبا در حالی که آهنگ مورد علاقه او را می خوانید ، به او جعبه شکلاتی دهید که در آن انگشتری زیبا را مخفی ساخته اید و با این کار پیشنهاد ازدواجتان را رویایی و خاص نمایید.

روزی خاص را انتخاب کنید

برای اینکه پیشنهاد ازدواج شما همیشه در خاطر معشوقتان بماند، روزی خاص مانند روز تولد او، سالگرد آشنایی یا اولین روزی که با هم قرار ملاقات گذاشتید و یا روز ولنتاین را برای دادن پیشنهاد ازدواج انتخاب نمایید تا او بداند شما هیچ گاه مناسبت های مربوط به او را فراموش نمی کنید و برای او ارزش قائلید.

گل مورد علاقه او را انتخاب کنید

خانم ها عاشق گل هستند پس گل مورد علاقه معشوقتان را تهیه نمایید و در فضایی رمانتیک و شاعرانه همراه با پیشنهاد ازدواج گل را به او تقدیم کنید. این کار شما در خاطر او می ماند چرا که او می فهمد برای شما ارشمند است که به علایق و سلیقه او اهمیت قائل شدید. می توانید انگشتری زیبا و ظریف را در گلها پنهان نمایید.

گل و حلقه ازدواج

برای او نامه بنویسید

اگر استرس دارید و از جواب نه طرف مقابلتان می ترسید، یک نامه زیبا با کلماتی که از دلتان بر می آید برای او بنویسید و غیر مستقیم به او دهید، اسم واقعی تان را روی آن ننویسید، به جای آن از واژه یا صفتی استفاده کنید که او را همیشه به آن نام می خوانید.

در مقابل دیگران به او پیشنهاد دهید

خانم ها مردان شجاع را بیشتر می پسندند، اگر طرف مقابلتان این چنین است و برون گرا و اجتماعی است، در مقابل چشم دیگران در فضایی رمانتیک به او پیشنهاد ازدواج دهید. شما می توانید برای دادن پیشنهاد ازدواج یک جشن دوستانه برگزار کنید و در جمع دوستان خود و او پیشنهاد ازدواج دهید اما قبل از انجام این کار شخصیت و نوع تربیت خانوادگی او را در نظر بگیرید.

خواستگاری عاشقانه

زمان مناسبی را برای پیشنهاد ازدواج در نظر بگیرید

زمانی که شما می خواهید پیشنهاد ازدواج دهید نباید خسته و یا گرفتار دغدغه های شخصی و شغلی خود باشد و یا آنکه از دست کسی عصبـانـی باشد بنابراین زمانی که او در آرامش کامل است با روشی جذاب و رمانتیک به او پیشنهاد ازدواج دهید.

کلماتی را بیان کنید که عاشقانه باشد

قبل از دادن پــیشنهاد ازدواج فکر کنید با چه کلماتی می خواهید این پیشنهاد را مطرح سازید. حرف هایی که میخواهید به او بـزنــید یادداشت بردارید، اما دقیقا آن ها را از بر نکنید. جملات شما از دلتان برآید و با نهایت صداقت و ابراز عشق باشد.

پیشنهاد ازدواج رمانتیک

نکات زیر را در هنگام دادن پیشنهاد ازدواج فراموش نکنید

  • برای دادن پیشنهاد ازدواج ، مکانی انتخاب کنید کــه بــرای هر دوی شما خاطره انگیز بوده و شما را به یاد خاطرات گذشته بیندازد.
  • هیجان خود را کنترل نمایید.
  • خود را برای واکنش های احتمالی آماده کنید.
  • اگر پاسخ وی منفی بود مایوس نشوید، با او صحبت کنید و علت عــدم آمـادگـی وی را جـویا گردید.
  • ساده و در عین حال خاص باشید و در دادن پیشنهاد ازدواج افراط نکنید.
  • شجاع باشید و اعتماد به نفس خود را حفظ کنید.

کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3gjz93

اخبار مرتبطآخرین اخبار فوتبال


علائم اضطراب ازدواج را بشناس و اینگونه درمان کن