تاریخ انتشار: 1402/02/05 17:55
کد خبر: 7281

طارمی بالاتر از فالکائو/ مهاجم ایرانی در جمع پنج گلزن برتر خارجی پورتو

مهدی طارمی در جمع پنج گلزن برتر خارجی تاریخ باشگاه پورتو قرار گرفت.
طارمی بالاتر از فالکائو/ مهاجم ایرانی در جمع پنج گلزن برتر خارجی پورتو

به نقل از اوجوگو، مهدی طارمی با گلی که این هفته برای پورتو به ثمر رساند شمار گل‌های خود را با پیراهن این تیم به هفتادوسه گل رساند و این گل به او اجازه داد ماره‌گا و فالکائو را پشت سر بگذارد. این دو هر یک ۷۲ بار برای پورتو گلزنی کردند.

طارمی در ۳۰ سالگی یکی از بهترین مراحل دوران حرفه‌ای خود را سپری می‌کند و علاوه بر گلزنی در دادن پاس گل نیز رکورد خوبی داشته و در بین موثرترین بازیکنان لیگ است. به این ترتیب، بازیکن شماره ۹ حالا جزئی از پنج گلزن خارجی برتر خارجی پورتو است.

او تنها یک گل تا رسیدن به رکورد گلزنی رباح ماجر الجزایری و چهار گل با رکورد هالک برزیلی فاصله دارد.

جکسون مارتینز (۹۲ گل) و ماریو ژاردل (۱۶۸ گل) فاصله زیادی با مهدی طارمی دارند. بازیکن ایرانی این فصل در تمامی رقابت‌ها ۲۴ گل برای پورتو به ثمر رسانده است. بهترین فصل گلزنی او در پورتو فصل ۲۲-۲۰۲۱ بود که توانست ۲۷ گل به ثمر برساند.

در صورتی که طارمی در ادامه فصل چهار گل دیگر به ثمر برساند می‌تواند شمار گل‌های خود را در این فصل به ۲۸ گل برساند و در این صورت بهترین فصل فوتبالی‌اش را در پرتغال از نظر گلزنی خواهد داشت. او در بازی برابر پاکوس دو موقعیت را در مقابل دروازه حریف هدر داد اما پنالتی را بی‌نقص گرفت و برای دومین بازی متوالی گلزنی کرد.

پورتو در دیدار بعدی خود باید فرداشب در نیمه‌نهایی جام حذفی پرتغال با فامالیکائو بازی کند و در ادامه در لیگ به دیدار بوآویشتا خواهد رفت.

برترین گلزن تاریخ تیم پورتتو فرناند گومز است که ۳۵۵ گل به ثمر رسانده و در رده‌های بعدی نیز هرنانی و ماریو ژاردل هستند که هر کدام به ترتیب ۱۸۳ و ۱۶۸ گل به ثمر رساندند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3grvz2

اخبار مرتبطآخرین اخبار


پورتو با طارمی رکورد گینس پنالتی را می‌خواهد!