تاریخ انتشار: 1402/02/13 20:00
کد خبر: 6911

چند نشانه‌ اختلال روانی

تشخیص علائم بیماری‌های روان آسان نیست زیرا ممکن است در افراد مختلف به ‌طور متفاوتی ظاهر شود و حتی این امکان وجود دارد یک اختلال روانی مشابه مجموعه‌ای از علائم کاملا متفاوت را در افراد نشان دهد.
 چند نشانه‌ اختلال روانی

اختلالات روانی می‌توانند فوق العاده پیچیده و منحصر به فرد باشند. این اختلالات اغلب خود را در افراد مختلف به شکلهای مختلف نشان می دهند. اگر با یک اختلال روانی دست و پنجه نرم می کنید، مهم است که بدانید تنها نیستید.

میلیونها نفر دیگر هم هستند که با همین مشکلات سر و کار دارند که می‌توان با مراجعه به یک روانشناس یا درمانگر، کمک و حمایتهای لازم را دریافت کنید.

چند نشانه متداول وجود دارد که با کمک آنها می‌توان اختلالات روانی را بهتر تشخیص داد.

روزنامه هندوستان تایمز به برخی از آنها اشاره کرده است:

– افراد مبتلا به افسردگی ممکن است از فعالیت‌های اجتماعی کناره گیری کنند، برای خوابیدن مشکل داشته باشند یا علاقه خود را به کارهایی که پیش از این از آنها لذت می بردند، از دست بدهند.

– افراد مبتلا به اضطراب ممکن است در تمرکز کردن مشکل داشته باشند، ممکن است احساس بی قراری یا آشفتگی کنند و علائم جسمی مانند افزایش ضربان قلب یا تعریق را تجربه کنند.

– برخی از افراد ممکن است تغییر در خلق و خو یا سطح انرژی خود تجربه کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است در تمرکز کردن یا خوابیدن مشکل داشته باشند. اختلالات روانی می تواند بر عملکرد روزانه، روابط، انجام کارها یا انجام اساسی ترین وظایف ما تاثیر بگذارد.

صرف نظر از شدت اختلال، اختلالات روانی به طور کلی سلامت جسمی، روانی و کیفیت کلی زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

متخصصان با بیان اینکه کاهش انگ مرتبط با اختلالات روانی و تلاش برای آگاهی بخشی بیشتر ضروری است، تاکید دارند: کمک گرفتن برای درمان بیماری‌های روانی مایه شرمساری نیست و می تواند یک دنیا تفاوت در کیفیت زندگی ایجاد کند. درمان علائم این اختلالات به فرد کمک می‌کند احساس بهتر و زندگی کاملتر و شادتری داشته باشد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3k8dd3

اخبار مرتبطآخرین اخباراحساس شدید اضطراب، شایع‌ترین اختلال روانی جامعه امروز