تاریخ انتشار: 1402/03/05 09:00
کد خبر: 5595

بهترین و بدترین ماده برای تمیز کردن کپک ها

کپک ها برای سلامت بدن انسان بسیار مضر هستند بنابراین باید آن ها را با روشی اصولی و صحیح با ماده ای مناسب از بین ببرید.
بهترین و بدترین ماده برای تمیز کردن کپک ها

کپک ها معمولاً ظاهر بدی دارند و برای سلامتی ضرر دارند و به همین دلیل خلاص شدن از شر کپک به شکل صحیح، اهمیت بسیار زیادی دارد. بعضی از انواع کپک هستند که سم هایی را تولید می کنند و برای بدن انسان خطرات زیادی دارند و ممکن است باعث ایجاد علائم و مشکلات تنفسی شوند و در بدترین حالت سیستم ایمنی را درگیر خواهند کرد.

ماده سفید کننده هم یکی از محصولات پرکاربردی است که برای پاک کردن کپک استفاده می شود. ممکن است ماده سفید کننده در ظاهر کپک را از بین ببرد زیرا رنگ آن را خنثی می کند و شما فکر می کنید که دیگر هیچ کپکی وجود ندارد اما غشای کپک زیر آن قوی و زنده باقی می ماند و ممکن است موم آزاد شده از آن باعث بیماری شود برای همین توصیه میشود هرگز با سفید کننده های مخصوص ظرف و .. کپک ها را تمیز نکنید.

تمیز کردن کپک ها

بهترین راه برای از بین بردن کپک ها

در بخش های قبلی نمناک کامل توضیح دادیم و دانستید که از آنجایی که سفید کننده در پاک کردن کپک موثر نیست، در نتیجه می توانید از روش های دیگری شامل موارد زیر استفاده کنید:

محلول سرکه

سرکه می تواند 82% از همه اجزای کپک را در اولین استفاده از بین ببرد و مشکلات مربوط به کپک را رفع کند. سرکه مخمری سفید را به اندازه 80 درصد که در سوپرمارکت ها هم موجود است، با آب به اندازه 20 درصد با یکدیگر ترکیب کنید. داخل بطری اسپری بریزید و به سطوح مورد نظر بزنید.

بعد از 20 دقیقه؛ روی آن را دستمال بکشید و کپک را با آب گرم پاک کنید.

محلول سرکه

روغن درخت چای

روغن درخت چای خواص ضد قارچی دارد و به طور موثر کپک را از بین می برد. البته یک پاک کننده عالی محسوب نمی شود اما می توانید سه درصد از روغن درخت چای را که در آن یک قاشق چای خوری روغن درخت چای و دو فنجان آب گرم استفاده شده است، برای این وضعیت استفاده کنید.

محلول را قبل از استفاده خوب تکان دهید سپس آن را داخل بطری اسپری بریزید و به ناحیه مورد نظر بزنید. در عرض 20 دقیقه روی قسمت مورد نظر را با آب گرم دستمال بکشید. اگر لکه کپک باقی مانده بود، از آمونیاک و سرکه استفاده کنید.

روغن درخت چای

کپک می تواند کشنده باشد

دانه های حاصل از کپک در فضا پخش می شوند. بدن بسیاری از افراد در برابر انواع مختلف کپک ها واکنش خاصی نشان می دهند اما بعضی از انواع آن ها همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم، به دلیل تولید سرم باعث ایجاد واکنش های آلرژیک می شوند که در چنین شرایطی استفاده از ماسک های محافظتی برای پاک کردن کپک ها حتما توصیه می شود.

هر چقدر که فضای ایجاد شده همراه با کپک بزرگتر باشد، خطرات آن بیشتر است بنابراین گاهی اوقات بهتر است که از یک متخصص بخواهید تا برای پاک کردن کپک ها اقدام کند و اقدامات امنیتی را به کار بگیرد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3z5wb3

اخبار مرتبطآخرین اخبار


تمرین بدون رعایت فاصله گذاری ممنوع/ تیم های لیگ یکی رعایت کنند