تاریخ انتشار: 1402/02/31 15:00
کد خبر: 5851

چرا حرف همه بهم برمیخوره و همه چیزو بخودم میگیرم؟

اگر شماهم جز اون دسته از افرادی هستید که همه چیز را به خودتان میگیرید و زود از دست همه ناراحت میشوید، این ناراحتی شما علت های مختلفی میتواند داشته باشد.
چرا حرف همه بهم برمیخوره و همه چیزو بخودم میگیرم؟

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که همه چیز را به خودتان می گیرید، احتمالاً درگیری های زیادی دارید. نباید اجازه دهید که این اتفاق در درون تان ریشه دار شود و شما را آزار دهد.

غمگین

از لحاظ اجتماعی ایده آل گرا هستید

اکثر افراد به خاطر ایده آل گرایی ضربه می خورند، زیرا همیشه دوست دارند که همه چیز در بهترین حالت خودش باشد، در غیر این صورت آن را شکست می دانند. زمانی که شما از لحاظ اجتماعی خیلی ایده آل گرا باشید، یعنی نمی توانید در برابر افکار دیگران مقاومت کنید و این مسئله برای شما خیلی مهم می شود و در نتیجه اگر دیگران حرف های منفی بزنند، شما به خودتان می گیرید زیرا این ذهنیت را دارید که ایده آل نیستید.

همچنین اشتباه کردن را هم در خودتان نمی پذیرید و این موضوع به شدت شما را آزار می دهد.

برای انگیزه از جملات منفی استفاده می کنید

ما باید در زندگی چیز های مختلف را یاد بگیریم تا بتوانیم موفق شویم. باید یاد بگیریم که با خودمان صحبت کنیم تا بتوانیم دوباره به خود انگیزه بدهیم اما بعضی از شما با خودتان جملات منفی را تکرار می کنید تا خودتان حیرت زده و انگیزه بگیرید اما انجام این کار به شما حس منفی می دهد. ذهن شما عادت می کند که این جملات منفی را بشنود و در نتیجه زمانی که دیگران هم چیز منفی می گویند ذهن شما ناخودآگاه آن را به خودش می گیرد.

ناراحتی

نگران غرور خودتان هستید

بسیاری از افراد بر این باور هستند که غرور لزوما چیز منفی است و مغرور گناه کار است. به همین دلیل است که آن ها سعی می کنند هر کاری را انجام دهند تا مغرور به نظر نرسند اما غرور نداشتن را با فروتنی و تواضع بیش از حد اشتباه می گیرند و سعی می کنند نکات منفی را در خودشان پررنگ تر جلوه دهند تا دیگران فکر نکنند که انسان مغروری هستند و همین باعث می شود که جملات منفی دیگران را نیز به خودشان بگیرند.

نمی دانید چگونه قاطع باشید

افرادی که قاطع هستند دقیقاً می دانند که از زندگی چه می خواهند. از طرفی آنقدر به خودشان اطمینان دارند که حرف های منفی دیگران را به خودشان نگیرند اما افرادی که قاطع نیستند و نمی توانند هدف خود را مشخص کنند، همیشه سردرگم بوده و از طرفی فکر می کنند که اطرافیان قصد دارند که این رفتار آن ها را نکوهش کنند و در نتیجه هر چیزی را به خودشان ربط می دهند.

ندانستن

در داستان زندگی خود غرق شده اید

گاهی اوقات ما آنقدر مشکل داریم که نمی توانیم لحظه ای فکرمان را از مشکلات دور کنیم و در نتیجه هنگامی که در جمع دیگران هستیم فکر می کنیم که آن ها هم در مورد مشکل ما حرف می زنند یا اینکه به نحوی می خواهند چیزی را به ما یادآور شوند. این غرق شدنِ بیش از حد در داستان زندگی و مشکلات باعث می شود که حرف دیگران را به خودمان بگیریم.

با افراد غلط زمان سپری می کنید

کاملاً طبیعی است که ما از انسان های اطراف خود تاثیر می گیریم. وقتی که افراد اطراف شما، منفی نگر باشند یا مدام پشت سر دیگران صحبت کنند و نکات منفی را یادآور شوند؛ باعث می شود که شما هم نتوانید به اندازه کافی اعتماد بنفس داشته باشید. همین باعث می شود در هر جمعی قرار بگیرید، فکر کنید که همه پشت سر شما حرف می زنند و می خواهند با حرف های شان آزارتان دهند.

منفی نگری

ارزش های خود را نمی شناسید

ما در زندگی باید به ارزش های خودمان پایبند باشیم ، باید مراقب باشیم که کسی ارزش های ما را زیر پا نگذارد. زمانی که خودمان ارزش های خود را ندانیم، در نتیجه طرز فکر منفی داریم و همین باعث می شود که خودسرزنشی در ما ایجاد شود. از طرفی به این حرف ها عادت کرده و فکر می کنیم هر کس هر نظر منفی که داشته باشد در مورد ماست.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/487lk3

اخبار مرتبطآخرین اخبارآنچه که زنان آرزو دارند مردان درباره آنها بدانند