تاریخ انتشار: 1402/05/29 15:32
کد خبر: 855

والیبال ژاپن با صدرنشین و ثبت یک رکورد صعود کرد

تیم ملی والیبال ژاپن دومین پیروزی خود در رقابت‌های قهرمانی مردان آسیا را به دست آورد تا با دو پیروزی و به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد شود.
والیبال ژاپن با صدرنشین و ثبت یک رکورد صعود کرد

مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا با حضور ۱۷ تیم از روز گذشته (شنبه ۲۸ مرداد) در شهر ارومیه آغاز شد و به مدت 8 روز ادامه دارد. در اولین مصاف سالن غدیر، تیم‌های ژاپن و ازبکستان از ساعت ۱۳:۱۵ رودر روی هم قرار گرفتند و این دیدار با نتیجه 3 بر صفر به نفع ژاپن خاتمه یافت.

تیم ژاپن که با نیمکت نشینان خود بازی را آغاز کرد از همان ابتدا با تکیه بر سرویس‌های مهار نشدنی موفق شد 25 بر 8 فاتح اولین ست این دیدار باشد. با اینکه در ست دوم تیم ازبکستان نسبت به ست اول در دریافت بهتر ظاهر شد، ولی باز این تیم ژاپن بود که در یک بازی ماشینی و حساب شده 25 بر 19 ست دوم را نیز از آن خود کرد. نیمکت نشینان تیم ژاپن تشنه‌تر از بازیکنان اصلی برای کسب برد، امان تیم ازبکستان را در ست سوم هم بریدند و در یک بازی کاملا هماهنگ این ست را نیز 25 بر 13 از آن خود کردند تا در مجموع سه بر صفر دومین برد خود را رقم بزنند.

سامورایی‌ها در ست نخست با هشت پوئن واگذاری رکورد کمترین امتیاز از دست داده در یک ست این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا را به نام خود ثبت کردند. شاید یکی از دلایل اصلی باخت تیم ازبکستان نبود یک پاسور چیره دست در تیمش بود، ناهماهنگی بین پاسور و بازیکنان در این تیم کاملا مشهود بود.

هواداران حاضر در سالن طبق معمول برای دیدن یک بازی تماشاگرپسند و پوئن‌های زیبا هر دو تیم را تشویق می‌کردند تا روحیه جنگندگی بازیکنان از دست نرود. عبدالله شاه از پاکستان داور اول این دیدار و ابراهیم فیروزی به عنوان داور دوم قضاوت این مسابقه را برعهده داشتند.

نکته جالب این بازی حضور کیقباد خدایاری مربی ایرانی تیم ملی ازبکستان بر روی نیمکت این تیم بود.

تیم ژاپن با دوبرد متوالی به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد شد و فردا (دوشنبه 30 مرداد) دو تیم ازبکستان و تایلند برای تعیین دومین تیم صعود کننده گروه B به مرحله بعد از ساعت 13:15 در سالن غدیر به مصاف هم خواهند رفت.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4dxdm3

اخبار مرتبطآخرین اخبار


لیگ ملت‌های والیبال| لهستان با پیروزی بر ژاپن به فینال رسید