تاریخ انتشار: 1402/03/03 17:00
کد خبر: 5713

خانم هایی که چشماشون این رنگیه، از بقیه جذابترن

رنگ چشم خانم ها تاثیر بسزایی در جذابیت و زیبایی آن ها دارد. برخی از رنگ چشم ها توجه بیشتری به خود جلب می کنند.
خانم هایی که چشماشون این رنگیه، از بقیه جذابترن

چشم ها معمولاً جذابیت حداکثری صورت مان را تشکیل می دهند. اما در کل؛ بعضی از رنگ چشم ها جذاب تر از بقیه هستند. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه رنگ چشمی می تواند زیباترین و جذاب ترین رنگ چشم از نظر اکثر مردم دنیا باشد.

رنگ فندقی پرطرفدارترین رنگ؛ برای چشم خانم هاست

وقتی که رنگ های جذاب را در خانم ها بررسی کردیم، نتایج کاملا متفاوت شد‌. رنگ چشم فندقی در بالاترین میزان محبوبیت قرار گرفت. یعنی از بین 322 نفر؛ 65 نفر یعنی 20 درصد افراد؛ رنگ فندقی را انتخاب کردند‌. رنگ ارغوانی 19 درصد، رنگ آبی 17 درصد، رنگ مشکی 16 درصد و رنگ قهوه ‌ای 13 درصد و رنگ سبز 11 درصد طرفدار داشت.

رنگ چشم فندقی

مردان چشم آبی جذاب ترند

مطالعات نشان می دهد که جذاب ترین رنگ چشم برای مردان رنگ آبی است. مطالعات اخیر که روی رنگ چشم انجام شد، مردان و زنان را مورد بررسی و نظر سنجی قرار داد.

محققان این تحقیق از عکس هایی که با نرم‌ افزارهای مختلف ویرایش شده بود و رنگ چشم ها به آبی، قهوه ای، سبز، فندقی، مشکی یا ارغوانی تغییر داده شده بود، استفاده کردند تا ببینند که رنگ چشم چقدر می تواند در جذب افراد مختلف موثر باشد. نتایج این تحقیقات در مردان نشان داد که از 173 نفر؛ 47 نفر یعنی چیزی نزدیک به 27 درصدِ آن ها؛ رنگ آبی را ترجیح دادند، 21 درصد رنگ قهوه ای، 16 درصد رنگ سبز، 15 درصد رنگ فندقی و 10 درصد رنگ مشکی را انتخاب کردند. البته رنگ ارغوانی، رنگ خیلی طبیعی برای چشم نبود و فقط 8 درصد آرا را به خود اختصاص داد.

رنگ چشم آبی

عوامل تاثیر گذار در انتخاب رنگ

محققان اظهار کرده اند که تجربه فرد؛ بر روی رنگ مورد علاقه اش اثرگذار است. جذابیت از نظر هر کسی متفاوت است اما عدد کلی که برای رنگ چشم و میزان جذابیت آن نام بردیم، تا حد زیادی به تجربه افراد مربوط می شود.

یعنی اگر شما رنگ آبی را ترجیح می دهید، احتمالاً در گذشته تجربه خوبی از رنگ چشم آبی داشته اید. به عنوان مثال شاید قبلا یک بچه چشم آبی بامزه دیده بودید یا فردی که دوستش داشته اید؛ رنگ چشمانش آبی بوده یا به عنوان مثال مادرتان که خیلی دوستش دارید، رنگ چشم هایش آبی است. یعنی تجربه شما از تعامل با افراد مختلف می‌ تواند در سلیقه رنگ چشم اثرگذار باشد.

محققان بر این عقیده هستند که انتظار ما از زیبایی بر اساس فرهنگ و رسانه تعیین می‌ شود. محققان همچنین اعلام کرده اند که استاندارد های ما از زیبایی و انتظاراتی که از جذابیت طرف‌ مقابل داریم، بستگی به فرهنگ کشورمان و همچنین تاثیرات رسانه دارد. عوامل فرهنگی معمولاً باعث تغییر سلیقه در افراد می شود.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4mjr84

اخبار مرتبطآخرین اخبار فوتبال


مسابقات شطرنج قهرمانی تهران آغاز شد