تاریخ انتشار: 1402/02/26 19:00
کد خبر: 6091

باور اشتباه درباره برنج خوردن افرادی که رژیم دارند

افرادی که رژیم دارند موارد مبهم بسیاری در رابطه با مصرف برنج در ذهن آن ها وجود دارد، یکی از مهم ترین آن ها این است که آیا حذف برنج از رژیم لاغری صحیح است؟
باور اشتباه درباره برنج خوردن افرادی که رژیم دارند

اینکه بخواهیم در مورد رژیم کاهش وزن صحبت کنیم اما حرفی از برنج نزنیم، قطعاً صحبت هایمان ناقص خواهد بود. بعضی از افراد پیشنهاد می کنند برای کاهش وزن بهتر است که برنج نخورید. کم کردن کالری می تواند به کاهش وزن کمک کند و در نتیجه شما باید کالری بیشتری نسبت به کالری مصرفی خود بسوزانید.

برنج سرشار از ویتامین ب است و چربی کمی دارد و جزء مواد غذایی ارزان محسوب می شود و پخت آن راحت است. بسیاری از افراد عقیده دارند که برنج سرشار از کالری و نشاسته است و در کاهش وزن نباید آن را استفاده کرد.

اگر رژیم لاغری داریم، چگونه برنج بخوریم؟

طبق نظر متخصصان اگر رژیم کاهش وزن دارید، حتما باید اطمینان حاصل کنید که در روز مقداری کالری می سوزانید و کالری را کمتر از حالت طبیعی به بدن برسانید. بسیاری از افراد به طور کلی برنج نمی خورند زیرا عقیده دارند که کالری و کربوهیدرات بالایی دارد اگرچه نباید به طور کامل برنج را حذف کرد. برنج سرشار از ویتامین ب و فاقد گلوتن است و هضم آسانی دارد و در نتیجه باید مقداری از آن را در رژیم غذایی خود جایگذاری کنید.

کمیت برنج مصرف شده

بهتر است که برنج را همراه با غذاهای سرخ کردنی و پر چرب نخورید. کالری برنج زمانی کمتر می شود که در پخت آن فقط از آب استفاده کنید تا میزان نشاسته آن کاهش پیدا کند. همچنین قبل و بعد از مصرف برنج، کربوهیدرات دیگری مصرف نکنید.

برنج در رژیم لاغری

استفاده بیشتر از سبزیجات

برنج ممکن است به شما احساس گرسنگی بیشتری بدهد، زیرا معمولاً در کنار آن هیچ کربوهیدرات دیگری مصرف نمی کنید و در نتیجه با مصرف سبزیجات گریل شده و یا سوخاری می توانید جلوی گرسنگی را بگیرید و فیبر و پروتئین به بدن خود برسانید. همچنین می توانید برنج را همراه با بروکلی، لوبیا، مرغ و گوشت بوقلمون هم استفاده کنید.

نقش برنج در لاغری

روش های پخت با کالری کم

کالری نقش مهمی در کاهش وزن دارد. پس غذای سرخ کردنی نخورید و روغن زیاد داخل برنج نریزید و سعی کنید کالری برنج را کاهش دهید. علاوه بر این نکات، با ورزش منظم و رژیم کنترل شده می توانید بدون نگرانی وزن خود را کم کنید.

رژیم مخصوص کاهش وزن باید همه مواد مغذی و سالم را داخل خودش داشته باشد و هیچ چیزی را به طور کامل حذف نکنید.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4vm9p4

اخبار مرتبطآخرین اخبار


میخوای برنجت قد بکشه؟ این ترفندها رو که میگم انجام بده!