تاریخ انتشار: 1402/02/23 19:00
کد خبر: 6267

باید و نبایدهای مهم انتخاب و پوشاندن لباس مناسب نوزاد در تابستان

در تابستان لباس مناسب تن نوزاد خود کنید و از پتو های سبک استفاده کنیدو مراقب باشید که دمای اتاق به اندازه کافی خنک باشد تا با این روش ها از سندروم مرگ ناگهانی نوزادتان جلوگیری کنید.
باید و نبایدهای مهم انتخاب و پوشاندن لباس مناسب نوزاد در تابستان

قطعا شما نمیخواهید که یک نوزاد تازه متولد شده سردش شود ؛ از سوی دیگر نمیخواهید که لباس زیاد ،تن او کنید و باعث شوید که بیش از حد گرمش شود. از آنجایی که بین فشار گرما و خطر سندروم مرگ ناگهانی نوزادان (sids) رابطه وجود دارد،پس این چیزی است که باید واقعا به آن توجه کنید که در تابستان این خطر بسیار بیشتر میشود.در تابستان لباس مناسب ونازک،تن نوزاد خود کنید و از پتو های سبک استفاده کنید. مراقب باشید که دمای اتاق نیز به اندازه کافی راحت باشد و در طول ماههای گرم سال به نوزادتان کمک کنید ،تا راحتتر بخوابند.

قوانین مهم پوشاندن لباس به نوزاد در تابستان

لباس مناسب نوزاد در تابستان

 

در تابستان برای نوزاد از لباس های سبک و پارچه های استفاده کنید:

که راه هوا به درون آنها باز باشد ؛ پارچه های سبک مانند،نخی ،که باعث میشود که بدن نوزادتان خنک نگه داشته شود.از پارچه های سنگین مثل:ابریشمی یا پشمی اجتناب کنید.

آستین های کوتاه معمولا انتخاب خوبی برای تابستان نوزاد هستند:

در صورت امکان موقع خواب لباس خواب نوزاد را تنش کنید زیرا لباس خواب نوزاد طوری طراحی شده است که به راحتی بر تن نوزاد مینشیند و مواد آن گرما زا جذب نمیکند.

لباس هایی را انتخاب کنید که چهره نوزاد شما را روشن تر کند.

از لباس های که دارای یقه بلند و یا سایر قسمت های است که بدن یا صورت نوزاد را در هنگام خوابیدن میپوشاند،اجتناب کنید چرا که یقه ممکن است جلوی نفس گیری راحت آن را بگیرد و خطر ناک است.

پوشش نوزاد در تابستان

 

سر نوزاد را نپوشانید:

دمای بدن یک نوزاد،به طور عمده از طریق سر او تنظیم میشود.بسیاری از مردم دوست دارند که لباس نوزاد دارای یک کلاه باشد،اما استفاده از آن در تابستان نوزاد را بیش از حد گرم میکند.

در تابستان به جای پتو از کیسه خواب برای نوزاد استفاده کنید:

کارشناسان توصیه میکنند درون گهواره نوزاد پتو نگذارید ،چرا که خطر خفگی را زیاد میکند.با این حال از یک کیسه خواب، که خیلی سبکتر است،با خیال راحت استفاده کنید. و خطر آن را کاهش دهید با این حال اگر کودکتان داغ به نظر میرسد و یا نق زد، حتما او را از کیسه خواب در بیاورید.

 نوزاد در تابستان

 

کنترل محیط:

اسباب بازی ها،پتو ها،و بالش ها را از گهواره بیرون بریزید ؛ کارشناسان توصیه میکنند که نباید هیچ چیزی به جز،یک تشک و ملافه نازک درون گهواره یا تخت خواب نوزاد تازه متولد شده،باشد زیرا اسباب بازی ها ،پتو ها،بالش ها و دیگر اشیاء میتوانند خطرات خفگی را در نوزاد افزایش دهند و یا سبب گرمای بیش از حد شوند.

اتاق را به درجه حرارت مناسب برای بزرگسالان تنظیم کنید:

اتاق نوزاد تازه متولد شده،نباید به طور قابل توجهی گرمتر و یا سردتر از دمای اتاق بزرگسالان باشد.در تابستان یک اتاق با درجه حرارت حدود 21 درجه سانتی گراد برای خواب راحت یک نوزاد،تازه متولد شده مناسب است.

 پوشاندن لباس نوزاد در تابستان

 

فن را روشن کنید:

اگر اتاق شما تهویه مناسب ندارد ویا نیاز به سرمای بیشتر دارد از یک فن استفاده کنید.با این حال آن را طوری تنظیم کنید کخ به طور مستقیم بر صورت نوزاد نخورد و در کل از گهواره یا تخت خواب دور نگه دارید.

 خنک کردن اتاق خواب کودک در تابستان

روش های خنک کردن اتاق خواب کودک در تابستان 

از حوله ها و دستمال های مرطوب استفاده کنید:

آویزان کردن حوله های مرطوب در اتاق،یکی دیگر از راه های است که به سرد شدن آنجا کمک میکند.

چگونه باید از نوزاد در تابستان مراقبت کنیم

نوزادتان را در تابستان از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید:

حتی اگر در یک اتاقی که نسبتا خنک است قرار دارید باز هم نشستن در مقابل نور مستقیم خورشید میتواند سبب ناراحتی کودک شود.گهواره یا تخت خواب را در قسمتی از اتاق قرار دهید که سایه است.و این گونه میتوانید پرده ها را بکشید.

لباس نوزاد در فصل تابستان

چگونه برای کودکان در فصل تابستان لباس مناسب انتخاب کنیم

مدام بررسی کنید که آیا کودک شما داغ است!!

چندین نشانه وجود دارد که نشان میدهد که کودک ،خیلی گرم است.اگر هر کدام از این نشانه ها را دیدین ،برخی از لباس های نوزاد را دربیاورید و یا به یک جای خنک تری ببرید.

  • عرق روی پیشانی کودک
  • داغ شدن گوش های کودک

که شما میتوانید با لمس کردن به راحتی متوجه آن شوید.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4vmez4

اخبار مرتبطآخرین اخبار


عوارض جدی دادن شیر سرد به نوزادان