تاریخ انتشار: 1403/02/19 15:20
کد خبر: 1274950

مورینیو: رد پیشنهاد تیم ملی پرتغال به خاطر رُم اشتباه بود

آقای خاص اعتراف کرد که تصمیمش برای رد پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی فوتبال پرتغال به خاطرماندن در رُم اشتباه بوده است.
مورینیو: رد پیشنهاد تیم ملی پرتغال به خاطر رُم اشتباه بود

ژوزه مورینیو که در زمان مربیگری‌اش در تیم رُم به پیشنهاد فدراسیون فوتبال پرتغال برای جانشینی فرناندو سانتوس در تیم ملی فوتبال پرتغال پس از جام جهانی 2022، پاسخ منفی داد و در نهایت هم روبرتو مارتینس سرمربی این تیم شد؛ از اینکه در آن زمان این پیشنهاد را رد کرده، پشیمان است.

آقای خاص در گفت‌گو با کانال یوتیوب «EA Sports»، درباره دوران حضورش در رُم گفت: دو فینالی که با رُم (لیگ اروپا و لیگ کنفرانس) داشتیم، سخت‌ترین فینال‌ها برای رسیدن بود. شاید قهرمانی با منچستریونایتد در لیگ اروپا هم خیلی سخت بود، چون هر دوی آنها تیم‌هایی بودند که وقتی من سرمربی‌شان شدم، در شرایط بسیار سختی قرار داشتند.

وی افزود: برخی از مربیان شاید باهوش‌تر باشند، بنابرین تیم مناسب با شرایط ایده‌آل را برای رسیدن به موفقیت انتخاب می‌کنند. من اما باید همیشه کار کنم، احساس کنم که دارم کاری انجام می‌دهم و به کسی کمک می‌کنم. من چالش‌ها را دوست دارم، حتی اگر گاهی اوقات آنها ناعادلانه باشند، چون نمی‌توان از من انتظار داشت که جام‌ها را ببرم، وقتی تیم من قوی‌ترین تیم میدان نیست.

سرمربی پیشین تیم‌های رئال مادرید، چلسی، اینتر و منچستریونایتد در پاسخ به این پرسش که «دوست دارید سرمربی کدام تیم ملی شوید؟» اظهار داشت: طبیعی است که تیم ملی پرتغال. من پیش از این دو بار این شانس را داشتم که هدایت این تیم را برعهده بگیرم اما آنها در زمان مناسب سراغ من نیامدند.

مورینیو ادامه داد: وقتی آخرین پیشنهاد فدراسیون فوتبال پرتغال را نپذیرفتم، احساساتی شدم، چون تصمیم گرفتم در رُم بمانم و فکر می‌کنم اشتباه کردم، به این خاطر که اکنون پرتغال تیمی فوق‌العاده دارد. پرتغال در حال حاضر یکی از بهترین‌ تیم‌های ملی است و بین پنج تیم برتر جای دارد. من این را می‌دانستم اما ارتباط خوبی با رُم و هوادارانش داشتم، بنابرین نمی‌خواستم چنین تصمیمی بگیرم.

آقای خاص در پایان خاطرنشان کرد: فرصت سرمربیگری تیم ملی پرتغال دو بار برایم پیش آمد اما فکر می‌کنم فرصت سومی نیز پیش خواهد آمد و من از آن استفاده خواهم کرد. به امید اینکه نسلی که در اختیارم قرار خواهد گرفت به اندازه نسل فعلی پرتغال قوی باشد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/77oz6e

آخرین اخبار