تاریخ انتشار: 1402/06/09 19:55
کد خبر: 298

بازگشت عابدزاده به نقطه صفر!/ غیبت بچه عقاب قطعی شد!

امیر عابدزاده که با رؤیای حضور در لالیگا به اسپانیا رفته بود، به ماریتیمو در لیگ دوی پرتغال برگشت.
بازگشت عابدزاده به نقطه صفر!/ غیبت بچه عقاب قطعی شد!

در آخرین روزهای پنجره نقل‌وانتقالاتی، سرانجام تکلیف یکی از بازیکنان سرشناس بیرون‌مانده مشخص شد. بر این اساس امیر عابدزاده به ماریتیمو پیوست؛ تیمی که او ۲سال پیش آن را با رؤیاهای رنگی به قصد حضور در پونفرادینا اسپانیا ترک کرد اما حالا این کوچ ناکام به بازگشتی غریبانه با طعم شکست منجر شده است. این، قصه دروازه‌بان ۳۰ساله‌ای است که روزگار پرفراز و نشیبی را در ایران پشت سر گذاشت، تا مرز بازی در جام‌جهانی پیش رفت و زمانی به‌نظر می‌رسید یک استعداد درخشان باشد اما انگار همه این محاسبات اشتباه بوده است.

نزول تدریجی

۲سال پیش عابدزاده به‌عنوان یک دروازه‌بان موفق ماریتیمو را ترک کرد و به پونفرادینا در دسته دوم فوتبال اسپانیا پیوست. او تصور می‌کرد این گام اول برای حضور در لالیگای اصلی و بازی در یکی از معتبرترین لیگ‌های جهان است. اتفاقا آن اوایل شرایط برای امیر خوب هم پیش رفت. پونفرادینا تا مدت‌ها در رتبه‌های بالای جدول جا داشت و از گزینه‌های صعود به‌شمار می‌آمد. خود امیر هم در این تیم جایگاه ثابتی داشت و گاه و بیگاه تصاویری از درخشش‌های او منتشر می‌شد. نهایتا البته پونفرادینا صعود نکرد، با این حال قرار گرفتن روی پله هشتم در لیگ ۲۲تیمی اسپانیا نتیجه بدی به‌شمار نمی‌آمد. سال دوم اما همه‌چیز زیر و رو شد و پونفرادینا فصلی کابوس‌وار را پشت سر گذاشت؛ شکست پشت شکست. خود امیر هم نمایش‌های متزلزلی در این تیم داشت و به جای تصاویر مربوط به مهارهای او، این بار ویدئوی اشتباهات این بازیکن وایرال می‌شد. نهایتا کار به جایی رسید که در هفته‌های پایانی فصل، عابدزاده تقریبا به‌طور کامل نیمکت‌نشین شده بود و نهایتا هم در فهرست خروجی پونفرادینا قرار گرفت.

امروز، اینجا؟ فکرش را هم نمی‌کردیم

بازگشت به ماریتیمو، پایان نزول تدریجی گلری بود که شاید برای این روزهایش برنامه دیگری در سر داشت. ۲سال پیش وقتی طیاره امیر در خاک اسپانیا نشست، او احتمالا برای ۲سال بعدش رؤیای حضور در لالیگا و درخشش در برابر بارسا و رئال را در سر می‌پروراند اما آنچه اتفاق افتاد دقیقا برعکس بود. نکته غم‌انگیز اینکه عابدزاده فرصت بالا رفتن از پله‌ها را داشت اما به اندازه کافی از آنها خوب استفاده نکرد. کسی چه می‌داند؟ شاید واقعا انتظارات ما از این دروازه‌بان بیش از حد و تا اندازه‌ای غیرمنطقی بود. سطح دلسردی امیر از فوتبال اروپا به حدی بود که او در تابستان تا یک‌قدمی پیوستن به تیم‌های ایرانی ازجمله پرسپولیس یا تراکتور پیش رفت اما این انتقال‌ها هم نهایی نشد.

غیبت قطعی در جام‌ملت‌ها

همین افول باشگاهی و بلکه شدیدتر از آن، در حوزه ملی هم برای امیر عابدزاده تکرار شد. او در مسابقات انتخابی جام‌جهانی۲۰۲۲ در مقطعی دروازه‌بان فیکس تیم ملی شد و حتی در روز قطعی‌شدن صعود تیم ملی هم آن قاب خاطره‌انگیز را کنار پدرش به ثبت رساند، اما اشتباهات پس از آن، کار دست امیر داد. او پله‌به‌پله پایین آمد تا امروز که اصلا به تیم ملی دعوت نمی‌شود و کسی اعتراضی هم ندارد. اگرچه چند ‌ماه تا آغاز جام‌ملت‌های آسیا زمان مانده اما با این شرایط بعید به‌نظر می‌رسد عابدزاده در این تورنمنت هم حضور داشته باشد.

 

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/a27x64

اخبار مرتبطآخرین اخبار تساوی اسپانیا و پرتغال در حضور رونالدو / پیروزی نروژ با گلزنی هالند