تاریخ انتشار: 1403/01/11 14:50
کد خبر: 1272010

به دلیل تهدید داعش: هشدار قرمز برای بایرن-دورتموند

پس از تهدید گروه تروریستی داعش به حمله در اطراف ورزشگاه آلیانز آرنا، پلیس مونیخ از افزایش نیروها برای بازی امشب بایرن مونیخ-دورتموند خبر داد.
به دلیل تهدید داعش: هشدار قرمز برای بایرن-دورتموند

به گزارش فرتاک ورزشی

امشب در یکی از مهم‌ترین بازی‌های فوتبال اروپا، بایرن مونیخ در ورزشگاه آلیانز آرنا از بروسیا دورتموند پذیرایی می‌کند.

اتفاقی که دیشب مردم و مقامات آلمان را نگران کرد، تهدید داعش به حمله تروریستی در اطراف ورزشگاه آلیانز آرنا بود. در تصویری که رسانه‌های وابسته به گروه تروریستی داعش منتشر کرده‌اند، این گروه هواداران آلمانی را به حمله در دقایق پایانی بازی بایرن مونیخ-دورتموند تهدید کرده است.

از همان دقایق ابتدایی انتشار این تصویر، مقامات فوتبال آلمان و پلیس مونیخ چندین جلسه برگزار کردند و حتی صحبت از لغو بازی در صورت جدی‌تر شدن تهدیدها به میان آمد.

2005497

با این حال تصمیمی مبنی بر تعویق زمان بازی اتخاذ نشد و امروز سخنگوی پلیس در بیانیه‌‌ای خبر داد که پروتکل‌های امنیتی برای این بازی افزایش یافته‌اند. او گفت: «مقامات به‌طور کامل تهدیدها و وضعیت پیش‌آمده را ارزیابی کرده‌اند. در حال حاضر خطر جدی‌ای وجود ندارد و فقط در حد انتشار یک تصویر بوده است. با این وجود تعداد نیروهای پلیس برای بازی امشب به حداکثر رسیده است و آنها را در جای جای استادیوم و اطراف آن مستقر خواهیم کرد. همچنین پروتکل‌های امنیتی هم جدی‌تر شده‌اند.»

باشگاه بایرن مونیخ هم در بیانیه‌ای خبر داده است که با پلیس مونیخ و مقامات در ارتباط هستند و برای همه تصمیم‌ها با آنها همکاری خواهند کرد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/jmby6l

آخرین اخبار