تاریخ انتشار: 1402/08/18 07:53
هفته دوم جام باشگاه‌های زنان آسیا؛
کد خبر: 1260816

قهرمانان بی‌بضاعت: سکانس مشترک پرسپولیس و خاتون

خاتون بم با لشگری از بازیکنان مصدوم و خسته، به مصاف قهرمان کره‌جنوبی خواهد رفت.
قهرمانان بی‌بضاعت: سکانس مشترک پرسپولیس و خاتون

به گزارش فرتاک ورزشی؛ خاتون بم، قهرمان ۹ دوره لیگ برتر زنان ایران درحالی از ساعت ۱۳:۳۰ به مصاف هیوندای کره جنوبی خواهد رفت که دو تیم شرایطی کاملا متفاوت با یکدیگر دارند. هیوندای استیل با تمام قوا و بدون مصدومیت، با بهره‌گیری از یک بازیکن کنیایی به مصاف خاتون می‌آید و در مقابل خاتون بم، هفته گذشته ۹ بازیکنش را در اختیار تیم ملی قرار داده بود و حالا خستگی در ساق پای این بازیکنان مشهود است. ضمن اینکه در دو روز گذشته ویروس سرماخوردگی به اردوی این تیم هجوم اورده و ۳ بازیکن ملی پوش و کلیدی این تیم را از ترکیب خاتون خارج کرده است. همه این‌ها درحالی است که خاتون تنها با ۱۵ بازیکن عازم این رقابت‌ها شده است و حالا مرضیه جعفری دست‌هایش برای انتخاب اسکوآد تیم بیش از همیشه بسته می‌بیند. شاید تنها نقطه اشتراک هیوندا و خاتون، قهرمانی‌های متوالی دو تیم باشد، جایی که خاتون در ۱۲ سال گذشته موفق به فتح ۹ جام در لیگ برتر زنان ایران شده است و در مقابل هیوندا، در ۱۰ سال گذشته همه ۱۰ جام ممکن را از آن خود کرده است.

خاتون بم

درحالی که ویروس سرماخوردگی و خستگی بازیکنان ملی این تیم باعث شده تا این تیم شرایط چندان مطلوبی از نظر فیزیکی نداشته باشد، این روزها بازیکنان و کادرفنی این تیم، خاتون را با پرسپولیس سال ۲۰۱۸ مقایسه می‌کنند. تیم برانکو با لشگری از مصدومان و محرومان، درحالی که با پنجره‌های بسته مواجه بود، با بازیکنانی چون آدام همتی، شایان مصلح، محمد ربیعی و... به فینال آسیا رسید. در حالی که آن زمان هواداران این تیم همواره می‌گفتند با ۱۳ بازیکن به فینال آسیا رسیدیم.

خاتون بم

پیروزی خاتون مقابل قدرتمندترین تیم آسیا یعنی هیوندا چیزی فراتر از معجزه است؛ فرق مسابقات لیگ قهرمانان مردان آسیا و جام باشگاه‌های زنان آسیا هم همین است. پرسپولیس در سال ۲۰۱۸ در فینال با کاشیما روبرو شد اما خاتون در همین مرحله ابتدایی با هیوندا و سیدنی هم گروه شده است. چیزی که مهم است کسب تجربه از این مسابقات آسیایی برای فوتبال زنان است چرا که از سال آینده این رقابت‌ها با عنوان رسمی لیگ قهرمانان زنان آسیا و با حضور ۱۲ تیم آغاز خواهد شد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/pbj6xr

آخرین اخبار