فانتزی جنسی امری کاملا طبیعی و رایج است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

فانتزی جنسی امری کاملا طبیعی و رایج است و میتوان گفت حدود 90 درصد مردم دارای فانتزی جنسی هستند. ولی به دلیل محدودیت های مذهبی و برخی از باورهای فرهنگی و همچنین نداشتن آموزش و اطلاعات کافی در مورد رابطه جنسی باعث می شود که برخی از زنان و مردان تصور کنند که هرگز نباید چنین تخیلات و فانتزی های جنسی داشته باشند.

بیشتر بخوانید: سفت و تنگ کردن واژن با روش های طبیعی و خانگی

 

از جمله نگرانی هایی که افراد در مورد فانتزی های جنسی دارند این است که تصور میکنند داشتن فانتزی جنسی نرمال نیست و نشانه انحراف جنسی است. این گونه افراد به دلیل ناآگاهی برای داشتن فانتزی جنسی خود را گناهکار میدانند و میترسند که فانتزیهایشان عملی شود و یا به زبان آورده شود و آبرویشان برود.

تخیلات و فانتزی های جنسی گاهی به حدی رایج است که میتوان گفت 4 نفر در حال برقراری  رابطه جنسی  هستند، زن و شوهری که باهم در حال رابطه جنسی هستند و دو نفری که در خیال هرکدام از آنها در حال برقراری رابطه جنسی هستند.

برخی از فانتزی های جنسی سالم و متداول هستند که میتواند باعث افزایش کیفیت رابطه جنسی شوند ولی برخی از فانتزی های جنسی نیز وجود دارد که غیرعادی و نامتعارف هستند و سبب آسیب رساندن به فرد می شود.

فانتزی جنسی چیست؟

صحبت پیرامون فانتزی های جنسی,رابطه فانتزی جنسی,فانتزی جنسی چیست

فانتزی جنسی به اعمال و رفتاری گفته میشود که در مورد رابطه جنسی در ذهن فرد شکل می گیرد. فانتزی جنسی به معنی خیال‌پردازی آگاهانه و داشتن الگوی فکری در مورد رفتارهای جنسی به منظور تحریک یا لذت بیشتر از رابطه جنسی می‌باشد؛این اعمال و رفتار بیشتر جنبه روانی دارد.

در علم سکسولوژی به فانتزی های جنسی، فیتیش می گویند که، در هر فرد به یک شکلی دیده می‌شود. معنی ساده تر فانتزی جنسی می شود، نوعی تصویر سازی ذهنی که برای افراد دارای جذابیت جنسی است.

دلایل خیال پردازی و فانتزی جنسی چیست؟

مهمترین دلیل فانتزی جنسی تحریک و لذت بیشتر از رابطه جنسی است. البته دلایل مختلفی برای فانتزی جنسی در روابط زناشویی وجود دارد که به متداول ترین آنها اشاره خواهیم کرد:

- کسب لذت و تحریک جنسی

- کنجکاوی در مورد تجربه‌ها و احساست متفاوت جنسی

- برطرف کردن نیازهای جنسی برآورده نشده

- فرار از واقعیت به صورت موقتی

- ابراز یا ارضای نیاز جنسی که از نظر اجتماعی تابو محسوب می‌شود

- برنامه‌ریزی برای برقراری روابط جنسی در آینده

- کسب آرامش و یا کاهش اضطراب

- رفع خستگی و بی‌حوصلگی

- برآورده کردن نیازهای عاطفی

- جلوگیری از عدم تمرکز در زمان برقراری رابطه جنسی به منظور جبران کاستی‌های همسر (مانند عدم جذابیت همسر)

مزایای فانتزی جنسی سالم چیست؟

تاثیرات فانتزی جنسی,مزایای فانتزی جنسی,فانتزی جنسی سالم

فانتزی جنسی میتواند باعث افزایش میل جنسی قبل از برقراری رابطه جنسی شود و همچنین کمک میکند که فرد در طول رابطه جنسی بیشتر تحریک شود و لذت بیشتری ببرد. 

همچنین فانتزی جنسی برای افرادی که به بی میلی جنسی یا  بیزاری جنسی   مبتلا شده اند و یا خیلی دیر تحریک میشوند و در رسیدن به ارگاسم مشکل دارند، کمک میکند که رابطه جنسی لذت بخش تری را تجربه کنند.

فانتزی جنسی در برخی از افراد که همسرانشان چندان ماجراجو نیستند، کمک میکند که تجربه های متفاوت در رابطه جنسی داشته باشند. 

روانشناسان هم به کمک فانتزی جنسی میتوانند مشکلات روابط زناشویی را بهبود بخشند و حتی در مشاوره قبل از ازدواج با بررسی فانتزی های جنسی دختر و پسر میتوانند تشخیص دهند که آیا این دو نفر زندگی و رابطه جنسی موفقی را خواهند داشت یا نه.

تا چه زمانی فانتزی جنسی  در روابط زناشویی مفید است؟

بسیاری از دانشمندان و سکسولوژیست ها معتقدند که فانتزی جنسی تا زمانی که برای زوجین مفید باشد و به سلامت آنها آسیب نزند و همچنین در بعضی از قسمتهای رابطه باشد، امری رایج است که البته باید با رضایت طرفین انجام شود.

 ولی زمانی که این فانتزی جنسی در تمام طول مدت رابطه جنسی ادامه داشته باشد مثلا در تمام طول مدت رابطه جنسی فرد دیگری را در ذهن خود تجسم کند این رابطه نیاز به کمک دارد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.