تاریخ انتشار: 1402/05/02 16:00
کد خبر: 2149

چرا همسر ایده آلم را پیدا نمیکنم؟

اگر احساس میکنید هیچکدام از خواستگار هایتان ویژگی های همسر ایده آل تان را ندارند و مناسب شما نیستند این مطلب را از دست ندهید.
چرا همسر ایده آلم را پیدا نمیکنم؟

عموماً تفاوت قابل توجهی بین انتظارات خانم‌ها از همسر مورد نظر و خصوصیات واقعی آن فرد وجود دارد. به عبارت دیگر، ویژگی‌های واقعی و شخصیتی فرد مورد نظر با تصویر اسطوره‌ای که طرف مقابل برای او ایجاد کرده‌است، ممکن است متفاوت باشد.

بسیاری از افراد از نامناسب بودن موارد ازدواجشان شکایت می‌کنند و باور دارند که همهٔ افرادی که برای ازدواج با آنها پیش آمده‌اند، به یکدیگر شبیه هستند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، بهتر است در خانه را بسته و دیگر خواستگاری را به منزل راه ندهید.

دلیل اینکه همسر ایده آل خود را پیدا نمیکنید و هنوز هیچ یک از خواستگارانتان موفق به دریافت پاسخ مثبت نشده است، ریشه در برخی افکار و ملاک های دور از منطق دارد. افراد برگزیده‌مان نه تصادفی، بلکه بر اساس برنامه‌ریزی احساسی‌مان انتخاب می‌شوند. این برنامه‌ریزی احساسی، مجموعه‌ای از باورها و تصمیماتی است که در شاید حتی کودکی درباره خود، دیگران و دنیای اطراف‌مان شکل گرفته است. تجربه‌های زندگی‌مان، انتخاب‌های مهم مان را در بزرگسالی تعیین می‌کند.

پس بطور کلی اگر فردی از همه لحاظ برای ازدواج قابل قبول است ولی بازهم شما تصور میکنید او همسر ایده آلی نیست، این یعنی افکار و ملاک های شما نیازمند تغییراتی است که اگر درست انجام شود، میتواند سازنده باشد.

همسر ایده آل

برای موفقیت در انتخاب همسر ایده آل

توصیه می‌کنیم که در انتخاب همسر آینده خود، موارد زیر را در نظر بگیرید:

ارزیابی ویژگی‌ها

با دقت و بازنگری کامل، ویژگی‌ها و شخصیت فرد مورد نظر را ارزیابی کنید. این ارزیابی می‌تواند شامل مسائل اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی، و اهداف زندگی او باشد.

بررسی تطابقات

اطمینان حاصل کنید که ارزش‌ها و اهداف شما و خواستگارتان تطابق دارند و تا حد ممکن همدلی و همزیستی برقرار باشد.

آشنایی بهتر

قبل از اتخاذ تصمیم نهایی، برای آشنایی بیشتر از فرد مورد نظر و خانواده اش، تحقیقات لازم را انجام دهید.

مشورت با افراد معتمد

نظر خانواده، دوستان و افراد معتمدی که در این مسیر به شما نزدیک بوده‌اند، می‌تواند مفید واقع شود.

نوشتن ملاک های مهم

نوشتن توصیف کاملی از همسر ایده آل ممکن است باعث روبرو شدن شما با خودتان شود. این کار شما را مجبور می‌کند به دقت بیشتری به انتخاب‌هایتان نگاه کنید و با توجه به باورها و تصمیماتی که ناخودآگاهتان شکل داده است، انتخاب کنید. به عبارت دیگر، این روش می‌تواند، از طریق دریافت پیام‌های ناخودآگاه و تبدیل آن‌ها به پیام‌های آگاهانه و هدفمند، یک راه مؤثر برای تغییر برنامه‌ریزی برای انتخاب همسر باشد.

  • بیشتر بخوانید:
علت جابجا شدن غضروف بینی بعد از عمل چیست؟
مهم‌ترین دلایل مرگ جراحی بینی چیست؟
راینوپلاستی و تغییر چهره بعد عمل بینی

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3667z3

اخبار مرتبطآخرین اخبار


 نشانه‌های رابطه عاطفی سالم چیست؟