تاریخ انتشار: 1402/06/10 07:34
کد خبر: 3796

مناسب ترین زمان برای برقراری رابطه جنسی

مناسب ترین زمان برای برقراری رابطه جنسی چه زمانی است.
مناسب ترین زمان برای برقراری رابطه جنسی

رابطه جنسی جزو ارکان اصلی زندگی مشترک به حساب می‌آید و ایجاد هر نوع اختلالی در آن می‌تواند در بقیه جنبه‌های زندگی نیز تاثیرگذار باشد.

اما تعدادی از زوج‌ها که کم هم نیستند، این موضوع را دست کم می‌گیرند و برقراری رابطه جنسی با همسر خود را در کم اولویت‌ترین مسائل زندگی قرار می‌دهند که این کار کاملا اشتباه است.

این افراد بهتر است بدانند برقراری رابطه جنسی درست مانند غذا خوردن هنگام گرسنگی و آب خوردن هنگام تشنگی از اعمال ضروری محسوب می‌شود و کم توجهی به آن می‌تواند عواقب زیانباری را به همراه داشته باشد.

یکی از مهم‌ترین فواید رابطه جنسی، تقویت سیستم ایمنی بدن است. محققان باور دارند افرادی که از نظر جنسی فعالیت زیادی دارند و به این موضوع اهمیت می‌دهند، کمتر دچار سرماخوردگی می‌شوند.

این موضوع به این دلیل است که افرادی که دائما رابطه جنسی دارند، سطوح بالاتری از ماده‌ای که از بدن ما در مقابل ویروس‌ها و میکروب‌ها محافظت می‌کند، ترشح می‌کنند.

یکی دیگر از فواید شگفت‌انگیزی که رابطه جنسی به همراه دارد، کاهش فشار خون است. به گفته محققان رابطه مستقیمی میان برقراری منظم رابطه جنسی و کاهش فشار خون وجود دارد و این نکته حائز اهمیت است که خودارضایی چنین مزیتی ندارد.

کاهش خطر حمله قلبی یکی دیگر از ده‌ها مزیت رابطه جنسی است. یک رابطه جنسی منظم و با کیفیت صرف نظر از مفید بودن برای افزایش ضربان قلب، به افزایش استروژن و تستوسترون بدن کمک شایانی می‌کند.

از فواید دیگری که رابطه جنسی برای بدن به ارمغان می‌آورد می‌توان به کاهش درد، کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات در آقایان، بهبود بخشیدن به کیفیت و میزان خواب و کاهش استرس اشاره کرد.

همان‌طور که مشاهده کردید جدی گرفتن رابطه جنسی مزایای بی شماری را برای افراد به ارمغان می‌آورد که مهم‌ترین آن‌ها را ذکر کردیم. حال سوال مهمی که در این زمینه برای زوج‌ها پیش می‌آید این است که بهترین زمان برای رابطه جنسی چه موقع است؟

بسیاری از زوج‌ها نمی‌دانند چه موقع بهترین زمان برای رابطه جنسی است و گاهی برای انتخاب یک زمان مشخص به توافق نمی‌رسند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/45jvd3

اخبار مرتبطآخرین اخبار


درمان اعتیاد به فیلم پورن