تاریخ انتشار: 1402/05/02 14:00
کد خبر: 2151

برای قهر کردن با همسر هم قوانینی وجود دارد؟!

جر و بحث در تمامی روابط زناشویی وجود دارد و قهر کردن یکی از پیش آمدهای زندگی است، اما برای اداره بهتر روابط و احساساتتان باید قوانین قهر کردن را بدانید.
برای قهر کردن با همسر هم قوانینی وجود دارد؟!

بحث و دعوا به قول معروف چاشنی زندگی مشترک محسوب می شود اما گاهی نوع صحبت کردن و استفاده اشتباه از کلمات و جملات، آسیب های جدی در ذهن طرفین ایجاد می شود و باعث خراب شدن زندگی مشترک می شود. کلمات نقش اساسی را در روابط زناشویی و تعاملات بین همسرمان ایفا می کنند پس به کار بردن یک سری عبارات در ارتباط با همسر و زمان مشاجره ممنوع است. اگر می خواهید بدانید چه عباراتی را نباید هنگام دعوا و قهر به کار ببرید.

توهین به خانواده ها ممنوع

برخی از زوجین در زمان مشاجره و بحث سعی می کنند از مسیری وارد شوند که همسر خود را بیشتر عصبانی کنند. به همین دلیل دست روی خانواده همسرشان می گذارند و به خانواده او توهین می کنند اما این کار عواقب خیلی بدی دارد و کینه و دلخوری هایی را به وجود می آورد که موجب گسسته شدن پایه های زندگی مشترک می شود.

مطرح کردن مسائل و مشکلات گذشته ممنوع

یکی دیگر از رفتارهای اشتباه زوجین هنگام مشاجره و دعوا مطرح کردن مسائل و مشکلات گذشته می باشد. بهترین رفتار این است که درباره همان موضوع مورد بحثتان حرف بزنید و پای دیگر مشکلات را به میان نکشید زیرا این کار روابط را به سمت دعوا و کشمکش هایی می برد و باعث خراب شدن زندگی مشترک می شود.

مشکلات رابطه

نپختن و نخوردن شام و ناهار ممنوع

بعضی از زن و شوهرها بعد از کمی بحث و دعوا با یکدیگر قهر می کنند مثلا خانم دیگر غذا نمی پزد و آقا غذا نمی خورد اما این کارها از خانم و آقایی که به بلوغ فکری رسیده اند، بعید است. همه اعضای خانواده بعد از قهر کردن هم باید مثل حالت عادی برای غذا خوردن حاضر شوند.

تعویض کردن جای خواب ممنوع

بعد از بحث و دعوا و قهر هیچ کس نباید ﺟﺎﯼ ﺧﻮﺍﺑش را ﻋﻮﺽ ﮐﻨد. در روابط سالم زن و مرد پس از دعوا نیز جای خواب خود را عوض نمی کنند و جدا از یکدیگر نمی خوابند.

سلام و خداحافظی نکردن ممنوع

ﺳﻼﻡ ﻭ ﺧﺪﺍﺣﺎﻓﻈﯽ ﺩﺭﻫﺮﺻﻮﺭﺕ ﻻﺯم است، بنابراین پس از قهر و مشاجره باز هم به یکدیگر سلام دهید و با هم خداحافظی نمایید.

قهر کردن با همسر

قطع کردن حرف همسر ممنوع

در روابط سالم زوجین حتی در زمان بحث و دعوا نیز به یکدیگر ﻓﺮﺻﺖ می دهند که ﺭﺍﺟﻊ ﺑﻪ ﺩیدﮔﺎهشان ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺩﻋﻮﺍ صحبت نمایند. اگر می خواهید زندگیتان استوار باقی بماند در زمان مشاجره نیز به یکدیگر فرصت حرف زدن دهید و وسط صحبت هم وارد نشوید.

تعمیم دادن اشتباه طرف مقابل ممنوع

در زمان بحث و مشاجره ﺣﻖ ﻧﺪﺍﺭیم ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﻃﺮﻑ ﻣﻘﺎﺑل را ﺗﻌمیم ﺑﺪهیم. ﻣﺜﻼ ﻋﺒﺎﺭﺕ ﺗﻮ همیشه.... ﻣﻤﻨﻮع است زیرا ﺍین کار ﺩﻋﻮﺍ ﺭا ﺑﻪ ﺍﻭﺝ خود می رساند.

استفاده از الفاظ «زشت»، «غرغرو» و... ممنوع

برخی الفاظ بار تحقیر و توهین و تخریب شخصیت طرف مقابل را دارند پس استفاده از این الفاظ مانند «زشت»، «چاق»، «لاغر مردنی»، «بی ادب» یا هر چیز دیگری که شخصیت او را هدف بگیرد، ممنوع است.

بازگو کردن نقطه ضعف ها ممنوع

پس در اوج درگیری وقتی حرفی برای گفتن پیدا نمی کنید به نقطه ضعف های طرف مقابل متوسل نشوید. این موضوع باعث می شود در اوج دعوا همسرتان دو بار ضربه بخورد؛ یک بار به خاطر دعوا و بار دیگر به خاطر یادآوری موضوعی که نباید عنوان می شد.

دعوای زناشویی

برخی جملات اشتباه دیگر

 • نگویید «چرا سریع ناراحت می شی، جنبه داشته باش؟!» با گفتن این جمله تنها آتش ناراحتی را بیشتر می کنید.
 • نگویید مادرت این کار رو کرد و... بلکه اگر ناراحتی هم از خانواده یا مادر و پدر همسر خود دارید در رابطه با آن به جای توهین و تحقیر، به راحتی صحبت کنید و علت ناراحتی تان را بیان کنید.
 • در ارتباط با گذشته همسر اگر نقطه ضعف یا مشکلی هم وجود دارد نباید درباره آن صحبتی کرد چرا که قبلا آن را می دانسته و درباره اش به توافق رسیده اید.
 • نگویید:«من از شغل تو خوشم نمی آید» یا «این چه درآمدی است که داری و درآمد من از تو بیشتر است»، یا «اگر با کسی دیگر ازدواج میکردم شغل و درآمد بهتری داشت» اینها باعث از بین رفتن غرور مردان می شود.
 • هیچگاه زیبایی و اندام همسرتان را با هیچ مرد یا زن دیگری مقایسه نکنید و از او نخواهید که مثل دیگری باشد.
 • نگویید:«باز که تلویزیون می بینی و به ما اهمیت نمی دی»، یا «چقدر با موبایلت وقت می گذرونی یکم هم به بچه ها برس»، به جای استفاده از جملات منفی، مثبت صحبت کنید و از او بخواهید که همراهتان باشد.
 • حرمت های بین‌تان را از بین نبرید و با کنجکاوی ها و تجسس های بی دلیل، دعوا به پا نکنید.
 • نگویید «همه زن ها یا همه مردها مثل هم هستن» دست ازاین کلیشه ها بردارید.
 • نگویید «هر طور راحتی» و... این عبارت اعصاب افراد را بهم می ریزد و باعث تنش و دعوا می شود.
 • نگویید «خسته ام کردی دیگه»، «دیدی، حالا به حرفم رسیدی»، «حتما باید می رفتی اشتباه می کردی، به حرف من می رسیدی»، «مرد باش» و... به هم احترام بگذارید و زیبا صحبت کنید.
 • بیشتر بخوانید:
علت جابجا شدن غضروف بینی بعد از عمل چیست؟
مهم‌ترین دلایل مرگ جراحی بینی چیست؟
راینوپلاستی و تغییر چهره بعد عمل بینی

کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/48l9n2

اخبار مرتبطآخرین اخبار


راه و روش ارسال پیامک برای جذب شوهر