تاریخ انتشار: 1402/10/08 12:27
کد خبر: 1265049

عجیب؛ مصرف مواد مخدر در مسابقات لیگ برتر

کمیته فرهنگ رسانه و ورزش بریتانیا در گزارشی منتشر کرده است که تایید می کند که "تقریبا در 100 درصد استادیوم های لیگ برتر" مواد مخدر مصرف می‌شود.
عجیب؛  مصرف مواد مخدر در مسابقات لیگ برتر

به گزارش فرتاک ورزشی، مصرف انواع مواد مخدر در ورزشگاه های فوتبال موضوع جدیدی نیست اما گزارش جدید کمیته فرهنگ رسانه و ورزش بریتانیا ابعاد جدیدی را از این ماجرا نمایش می دهد.

به ادعای گزارش این نهاد، تقریبا هیچ مسابقه فوتبالی در انگلیس بدون مصرف گسترده و قابل توجه انواع مواد مخدر و روان گردان سپری نمی‌شود. مارک رابرتز، رئیس پلیس فوتبال انگلستان در این گزارش می‌گوید: "شواهد زیادی مبنی بر استفاده بسیار سنگین در بیشتر استادیوم ها وجود دارد. این بیشتر از نظارت بر دستشویی های ورزشگاه ها به اطلاع ما رسیده است. هنگامی که ما عملیات تجسس را با سگ مواد مخدریاب انجام می دهیم، تعداد زیادی کیسه مواد دور انداخته شده در دست شویی ها را پیدا می کنیم."

این گزارش همچنین به موضوع مناقشه برانگیز هواداران بدون بلیت در استادیوم‌های فوتبال می پردازد. این گزارش ممکن است منجر به ارائه لایحه جدیدی در مجلس شود که هدف مقابله با اوباشگری و ورود غیرمجاز هواداران را دنبال کند.

دیم کارولین دیننیج، رئیس کمیته CMS در این باره گفت: " بسیاری از هواداران که در این زمان از سال به برنامه‌های جشن کنار ورزشگاه ها هجوم می‌آورند باید بتوانند با خانواده و دوستان در زمین‌های ورزشی که محیط‌هایی امن، فراگیر و دلپذیر هستند، از وقت خود لذت ببرند.‌

متأسفانه، افزایش بی‌نظمی در فوتبال پس از همه‌گیری درگیری هایی مشابه چیزی که در ومبلی ( فینال یورو  2021 که در آن بلیت فروشی با نظارت کامل انجام نشده بود و درگیری هایی بین هواداران با بلیت و بدون بلیت رخ داد.) اتفاق افتاد، نشان داد که برای تضمین امنیت همه هنوز باید کارهای زیادی انجام شود. افراد مجرم باید بدانند که با عواقب سنگین مواجه خواهند شد و دولت باید قوانینی سختگیرانه تر برای مهار آنها وضع کند."


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/66gxw9

آخرین اخبار