تاریخ انتشار: 1402/04/31 02:03
کد خبر: 1505

روش‌های افزایش لذت جنسی در بانوان

بانوان برای بیشتر لذت بردن از رابطه جنسی از روش های زیر استفاده کنید.
 روش‌های افزایش لذت جنسی در بانوان

طی تحقیقات انجام شده توسط محققان، لذت جنسی با شادی بیشتر و افسردگی ، استرس و اضطراب کمتر در ارتباط است. همچنین تحقیقات حاکی از این موضوع است که لذت جنسی بانوان می‌تواند با رضایت بیشتر از روابط، صمیمیت و تعهد همراه باشد

ارگاسم زنان چگونه است؟

برانگیختگی یا ارگاسم زنان حالتی مابین بیدار بودن و تمرکز بر روی یک محرک خاص است. تحریک جنسی یا شروع آن، فرآیندی است که با طی شدن تغییرات فیزیولوژیکی در بدن زنان صورت می‌گیرد.

آیا تفاوتی بین تحریک و میل جنسی وجود دارد؟

کلمات تحریک جنسی و میل جنسی اغلب به جای هم مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما علی‌رغم تمایز میان این دو واژه، تفاوت کمی بین آنها وجود دارد.

میل جنسی معمولاً به تمایل برقراری رابطه جنسی اشاره می‌کند، این در حالی است که تحریک به تغییرات فیزیولوژیکی در بدن شما مربوط می‌شود که در هنگام هیجان جنسی اتفاق می‌افتد.

اختلالات میل جنسی شامل نبود میل جنسی یا بی‌علاقگی به داشتن رابطه جنسی است، در حالی که اختلالات برانگیختگی علی‌رغم تمایل به برقراری رابطه جنسی با تلاش بی‌ثمر برای تغییر حالت بدن همراه است.

بهتر است این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که بین تمایل به رابطه جنسی و تحریک جسمی تفاوت وجود دارد. به عنوان مثال این امکان وجود دارد که بدون داشتن هیچ‌گونه احساس خاص، بتوانید تحریکات جسمی را تجربه کنید.

تنها مشاهده علائم تحریک جنسی در بدن زنان، به معنای میل جنسی و همچنین به معنی رضایت برای انجام رابطه جنسی نیست.

  • بیشتر بخوانید:

جملات ساده و معجزه گر برای رابطه جنسی بهتر

زنان رابطه جنسی را دوست دارند اما ...

یکی از بدترین اخلاق‌های برخی از خانم‌ها در رابطه جنسی

رمزگشایی از ارگاسم زنان/ حتما مطالعه نمایید

اضطراب جنسی چیست؟

 

هیجان

مرحله هیجان جنسی که به آن مرحله تحریک نیز گفته می‌شود، شامل طیف وسیعی از تغییرات فیزیولوژیکی در بدن است. بیشتر این عملکردها بدن را برای مقاربت واژن آماده می‌کنند.

به عنوان مثال، واژن شما رطوبت بیشتری پیدا می‌کند، زیرا غدد موجود در دهانه واژن مایعات روان‌کننده برای لغزندگی هر چه بیشتر آن تولید می‌کنند. با اتساع رگ‌های خونی، کلیتوریس و فرج شما متورم می‌شود. ممکن است نوک سینه‌های شما نسبت به لمس نیز حساسیت بیشتری نشان دهند.

فلات

مرحله فلات دوره قبل از ارگاسم است. در این مرحله تغییراتی که در مرحله هیجان احساس می‌کنید شدت بیشتری می‌یابد. ممکن است تنفس شما سریع شده و ناخواسته شروع به ناله کردن یا تولید صدا کنید. واژن شما ممکن است سفت شود و لغزندگی بیشتری داشته باشد.

ارگاسم

مرحله ارگاسم اغلب هدف نهایی رابطه جنسی تلقی می‌شود، اما لازمه آن نیست! داشتن لذت جنسی در بانوان بدون رسیدن به ارگاسم هم کاملاً امکان پذیر است. ارگاسم می‌تواند به‌صورت تنش عضلانی، به ویژه در ناحیه کمر و لگن احساس شود. در این مرحله نیز ممکن است واژن شما سفت و روانتر باشد.

این مرحله با احساس سرخوشی و لذت همراه است.

ثبات

بعد از ارگاسم، عضلات به تدریج شل شده و فشار خون شما کاهش می‌یابد. ممکن است حساسیت منحصر به فردی در ناحیه کلیتوریس در هنگام لمس کردن تجربه شده و یا حتی حس دردناک بودن در آن وجود داشته باشد.

ممکن است یک دوره مقاومت داشته باشید که در طی آن دیگر قادر به تجربه ارگاسم نخواهید بود.

البته برخی از افراد ارگاسم‌های متعددی را تجربه می‌کنند، اما برای داشتن تجربه لذت جنسی در بانوان ضروری نیست. مهمترین مسئله این است که به بدن خود گوش فرا دهید و راحت باشید.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/2axok4

اخبار مرتبطآخرین اخبار


چگونه با اضطراب رابطه جنسی و ED کنار بیاییم؟