تاریخ انتشار: 1402/05/01 12:00
کد خبر: 2203

قابلیت‌ها و توانایی‌های ذهن سالم از نظر متخصص سلامت ذهنی

برای اکثر افراد تعریف کردن ذهن سالم راحت است اما شناخت آن و به دست آوردن آن برای اکثر افراد جامعه ناشناخته و تعریف نشده است.
قابلیت‌ها و توانایی‌های ذهن سالم از نظر متخصص سلامت ذهنی

برای اکثر افراد تعریف کردن ذهن سالم راحت است اما شناخت آن و به دست آوردن آن برای اکثر افراد جامعه ناشناخته و تعریف نشده است. بعد از به وجود آوردن یک ذهن سالم باید توانایی‌های آن را به خوبی شناخت تا بتوانیم از آن در آینده به خوبی استفاده کنیم.

قابلیت های ذهن سالم شامل موارد زیر می باشند:

  • توانایی دوست داشتن خود و اطرافیان و لذت بردن از دوست داشته شدن توسط همان افراد: ناتوانی در دوست داشتن افراد و دوست نداشته شدن باعث لطمه روحی و عاطفی در فرد می شود که در این مواقع بهتر است به یک متخصص سلامت ذهن مراجعه کنیم.
  • توان پذیرش تغییرات: اگر توانایی و قدرت تغییر هیچ چیزی را در زندگی خود ندارید بهتر است با یک متخصص سلامت ذهن صحبت کنید. یک ذهن سالم باید توانایی و پذیرش تغییر را داشته باشد زیرا تغییر و تنوع لازمه و ماهیت یک ذهن سالم و با انگیزه است.
  • توانایی ریسک کردن و رسیدن به اهداف: افراد با ذهنیت سالم باید توان ریسک کردن و شکست را در زندگی داشته باشند. زندگی همیشه پر از پستی و بلندی است و ریسک کردن و شکست خوردن نیز لازمه زندگی است. اگر فردی هستید که زندگی یکنواختی دارید و ترس ریسک کردن و تجربه کردن چیزهای جدیدی را دارید بهتر است با گرفتن مشاوره و صحبت کردن با متخصص سلامت ذهنی مشکل خود را حل کنید تا دچار آسیب های اجتماعی نگردید.
  • نشان دادن احساسات: هرگز احساسات خود را مخفی نکنید. مخفی کردن احساسات باعث بهم ریختن روح و روان فرد می شود که گاهی این احساسات با قدرت بیشتری خود را در خواب نشان می دهند. طبق گفته متخصص سلامت ذهن افرادی که احساسات خود را نشان نمی دهند در اکثر مواقع خواب ناآرامی دارند و دچار تشویش در خواب خواهند شد.
  • واقع بینی: در هر چیزی تعادل لازم است و زیاده‌روی بیش از حد در هرچیزی به انسان ضرر و آسیب جدی وارد می‌کند. خوش بینی یا بد بینی زیاد در مورد هر موضوعی سبب به هم ریختن روح و روان انسان خواهد شد. با مراجعه کردن به متخصص سلامت ذهن و در برگرفتن توصیه ها و مشاوره‌های او به خود کمک کنیم.
  • قدرت اعتراف به اشتباه: یکی از سخت‌ترین مراحل برای داشتن یک ذهن سالم داشتن قدرت اعتراف به اشتباه‌های گذشته و حال است. داشتن همچین قدرتی یکی از فاکتورهای مهم داشتن ذهن سالم است.
  • برای خود ارزش و احترام قایل شدن: مهم بر شمردن افراد و شخصیت آن ها از همان دوران کودکی یکی از مهم‌ترین کارها است. اگر فرد در تمام طول زندگی خود، خود را مهم و با ارزش بداند و احساس با ارزش بودن کند مسلماً در آینده با ذهنیت و روح و روان سالمی وارد جامعه خواهد شد. پس از همان کودکی به فرزندان خود احساس مهم بودن و با ارزش بودن را منتقل کنیم تا دچار مشکلات روحی و روانی نشوند.
  • بیشتر بخوانید:
علت جابجا شدن غضروف بینی بعد از عمل چیست؟
مهم‌ترین دلایل مرگ جراحی بینی چیست؟
راینوپلاستی و تغییر چهره بعد عمل بینی

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/48lkk2

اخبار مرتبطآخرین اخبار


اختصاصی/ محمد ربیعی: تنها ۱۲ روز فرصت برای بستن تیم داشتم/غرور آفت انسان است
حق شهر رفسنجان حضور یک تیم در لیگ برتر است